Kim z Korei Północnej: Sytuacja żywnościowa jest „napięta” z powodu epidemii i tajfunu | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Przywódca kraju przewodniczy zebraniu partii, aby rozwiązać problemy gospodarcze, a także zająć się swoją nową polityką wobec nowej administracji USA. .

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wezwał do podjęcia środków w celu rozwiązania „napiętej” sytuacji żywnościowej w kraju w wyniku epidemii koronawirusa i zeszłorocznych cyklonów tropikalnych, które zniszczyły uprawy, podały w środę państwowe media.

Kim powiedział na pełnym posiedzeniu Komitetu Centralnego rządzącej Partii Robotniczej, że ogólna gospodarka poprawiła się w pierwszej połowie roku, a całkowita produkcja przemysłowa wzrosła o 25 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, podała Koreańska Centralna Agencja Informacyjna.

Zauważył jednak „serię odchyleń” w wysiłkach partii na rzecz realizacji planów z powodu kilku przeszkód, w szczególności braku dostaw żywności.

„Sytuacja żywnościowa ludzi jest teraz napięta, ponieważ sektor rolny nie zrealizował swojego planu produkcji zbóż z powodu szkód spowodowanych przez zeszłoroczny tajfun” – powiedział Kim.

Komitet, który obradował we wtorek, wyznaczył cele i zadania dla realizacji nowego pięcioletniego planu gospodarczego, który ustaliła na poprzedniej sesji w lutym, w tym zwiększenie produkcji żywności i minerałów.

Nieudany plan pięcioletni

Agencja poinformowała, że ​​partia zobowiązała się skierować w tym roku wszystkie wysiłki na rolnictwo i omówić sposoby walki z pandemią COVID-19.

Kim wezwał do podjęcia kroków w celu zmniejszenia skutków klęsk żywiołowych jako klucza do osiągnięcia tegorocznych celów.

W styczniu Kim powiedział, że jego poprzedni pięcioletni plan gospodarczy zawiódł w prawie każdym sektorze, pośród chronicznych niedoborów energii i żywności, zaostrzonych przez sankcje, epidemie i powodzie.

Powiedział też, że przedłużająca się epidemia wymaga od partii zintensyfikowania wysiłków na rzecz zapewnienia obywatelom żywności, odzieży i mieszkań. .

Według Yonhapa, w agendzie spotkania kierownictwa, trzeciego tego typu tylko w tym roku, znalazł się także temat „analizy” aktualnej sytuacji międzynarodowej i kierunku partii. [KCNA via AFP]

Korea Północna nie potwierdziła oficjalnie żadnych przypadków nowego koronawirusa, co kwestionowali urzędnicy w Seulu.

Jednak ten samotny kraj nałożył surowe środki antywirusowe, w tym zamknięcie granic i ograniczenia w podróżach krajowych. .

READ  Sununu, gubernator New Hampshire, mówi, że Trump „nie jest taką potęgą, za jaką się uważa”

COVAX, globalna inicjatywa mająca na celu udostępnianie szczepionek przeciw COVID-19 biednym krajom, poinformowała, że ​​dostarczy Korei Północnej prawie dwa miliony dawek, ale dostawa została opóźniona z powodu długich konsultacji.

Według Yonhapa, w agendzie spotkania kierownictwa, trzeciego tego typu tylko w tym roku, znalazł się również temat „Analiza obecnej sytuacji międzynarodowej i odpowiadający jej kierunek naszej partii”.

Stany Zjednoczone i Korea Południowa nie zostały wymienione z nazwy.

Spotkanie zwróciło uwagę na to, że Pjongjang może ujawnić swoją politykę wobec Waszyngtonu i Seulu po tym, jak nowa administracja prezydenta USA Joe Bidena zakończyła przegląd polityki Korei Północnej.

Rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną od miesięcy utknęły w martwym punkcie w sprawie denuklearyzacji i zniesienia sankcji.

Według Centralnej Agencji Informacyjnej spotkanie będzie kontynuowane, ale nie powiedział, ile dni.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *