Kate, księżna Walii, jest leczona z powodu raka – DW – 23.03.2024

Kate, księżna Walii, jest leczona z powodu raka – DW – 23.03.2024

Katarzyna, brytyjska księżna WaliiW piątek poinformowała, że ​​przechodzi chemioterapię zapobiegawczą po tym, jak badania lekarskie wykazały obecność nowotworu.

Ogłoszenie wideo pojawiło się po przyjęciu jej do szpitala w styczniu na operację jamy brzusznej.

Po hospitalizacji zdiagnozowano raka

Pałac Kensington oświadczył wówczas, że stan Katarzyny nie ma związku z rakiem.

Księżniczki nie widziano publicznie od Bożego Narodzenia, dopóki nie pojawiło się wideo, na którym ona i jej mąż, książę William, idą do sklepu w pobliżu ich domu w Windsorze.

Jej nieobecność na widoku publicznym wywołała tygodnie spekulacji na temat jej stanu.

Zdjęcie opublikowane przez Pałac Kensington po jej hospitalizacji zostało wycofane przez organizacje prasowe Po tym jak okazało się, że zostało to zmienione.

W swoim piątkowym ogłoszeniu wideo Katherine powiedziała, że ​​chociaż zespół medyczny początkowo uważał, że jej stan nie jest nowotworowy, badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka.

Powiedziała, że ​​odkrycie było „ogromnym szokiem”, ale „daje sobie radę i z każdym dniem staje się silniejsza”.

„William i ja robimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać ten problem i zarządzać nim prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​jej rodzina potrzebuje „czasu, przestrzeni i prywatności”, aby zakończyć leczenie.

W zeszłym miesiącu, Brytyjska rodzina królewska ogłosiła, że ​​król Karol III jest leczony z powodu bliżej nieokreślonego rodzaju nowotworu.

Charles jest „dumny” z Catherine, a Harry i Meghan życzą jej powrotu do zdrowia

– oznajmił Pałac Buckingham Król Karol III Był dumny z księżnej Katarzyny za odwagę w ogłaszaniu swojego oświadczenia.

Dodała, że ​​przez ostatnie kilka tygodni Charles był w bliskim kontakcie ze swoją synową.

Książę Harry i jego żona Meghan Markle odpowiedzieli na wideo Catherine w oświadczeniu opublikowanym kilka godzin po tym, jak księżna Walii powiedziała o diagnozie raka.

W oświadczeniu księcia i księżnej Sussex napisano: „Życzymy Kate i rodzinie zdrowia i powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że będą mogli to zrobić w prywatności i spokoju”.

Harry i Meghan nie są już członkami rodziny królewskiej i w 2020 roku przenieśli się do Kalifornii. Według królewskich ekspertów Harry i jego brat William, książę Walii i mąż Katarzyny, nie rozmawiali ze sobą od miesięcy.

Książę Sussex odwiedził w zeszłym miesiącu swojego ojca, króla Karola III, w Londynie, po tym jak 75-latek ogłosił także diagnozę raka.

Inne reakcje

Po ogłoszeniu brytyjski premier Rishi Sunak powiedział, że Catherine stała się ofiarą niesprawiedliwego traktowania przez media.

„Księżna Walii cieszy się miłością i wsparciem całego kraju w trakcie swojej rekonwalescencji” – powiedział Sunak.

„W swoim dzisiejszym oświadczeniu wykazała się ogromną odwagą. W ostatnich tygodniach została poddana intensywnej analizie i została niesprawiedliwie potraktowana przez niektóre sekcje mediów na całym świecie i w mediach społecznościowych” – dodał.

„Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, jak wszyscy inni, powinna mieć prywatność, aby móc skupić się na leczeniu i przebywać z kochającą rodziną”.

Lider Partii Pracy Keir Stamer powiedział, że Kate cieszy się miłością i wsparciem całej Wielkiej Brytanii.

„Jestem podbudowany optymistycznym tonem księżnej Walii oraz jej przesłaniem wiary i nadziei” – powiedziała Starmer.

„Jej Królewska Wysokość będzie w naszych myślach i modlitwach, gdy będzie przechodzić przez leczenie, otoczona miłością i wsparciem nie tylko całej rodziny, ale także całego narodu”.

Tymczasem Biały Dom życzył księżniczce pełnego powrotu do zdrowia.

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała: „Wszyscy właśnie usłyszeliśmy tę straszną wiadomość. Myślami jesteśmy z księżną Cambridge i jej rodziną”.

„Z pewnością życzymy jej pełnego powrotu do zdrowia. Uważam, że ważne jest, aby szanować ich prywatność, szczególnie w tym czasie”.

READ  Donald Trump spędza Wigilię Bożego Narodzenia rozmawiając o „obłąkanym Jacku Smithie”

Kilka godzin później prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden osobiście skontaktował się za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych X (dawniej Twitter) i przekazał życzenia księżnej Walii.

„Pokolenie [First Lady of the US and wife of Joe Biden] „Łączę się z milionami ludzi na całym świecie, którzy modlą się o Twoje pełne wyzdrowienie, księżniczko Kate” – napisał Biden w oświadczeniu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron komunikował się również z księżną Walii za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych X.

Pod nagraniem skomentował: „Wasza Wysokość, w tym trudnym okresie, przez który przechodzisz, Brigitte [wife of Emmanuel Macron] Życzę całkowitego powrotu do zdrowia. Twoja siła i odporność inspirują nas wszystkich.”

sdi/sms (AFP, Reuters, AP)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *