Kanadyjczyk został skazany na 32 miesiące więzienia w sprawie dotyczącej handlu ludźmi w Stanach Zjednoczonych

TORONTO – Kanadyjczyk został skazany na 32 miesiące więzienia na Florydzie za rolę w międzynarodowym kręgu handlu ludźmi w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Ogłoszony poniedziałek.

Srikajamukam Chelliah (którego władze twierdzą, że nie było go także Mohan lub Richie), urodzony na Sri Lance obywatel Kanady, był Wcześniej przyznał się do winy 24 lutego Konspirować w celu sprowadzenia obcokrajowców do Stanów Zjednoczonych w celu uzyskania korzyści finansowych, zwłaszcza w związku z jego rolą w szmuglu mającym na celu sprowadzenie nielegalnych imigrantów ze Sri Lanki przez Karaiby do Stanów Zjednoczonych w zamian za pieniądze.

Przyleciał do Stanów Zjednoczonych w Żądanie dostawy w sierpniu 2020 r Po odbyciu kary więzienia na Turks i Caicos na podstawie zarzutów o tym samym charakterze.

Chile przyznało się do „konspirowania z innymi osobami w celu ułatwienia podróży nielegalnych imigrantów ze Sri Lanki przez Haiti, Wyspy Turks i Caicos oraz Bahamy do Stanów Zjednoczonych od lipca 2019 r. Do października 2019 r.”, Departament Sprawiedliwości Powiedział zwolnienie.

Schleet współpracował również z innymi przemytnikami ludzi, aby zorganizować zakwaterowanie i transport dla nielegalnych imigrantów w drodze do Kanady przez Stany Zjednoczone.

Oświadczenie szczegółowo opisuje chilijskie metody przemytu ludzi, mówiąc, że zorganizował transport ludzi z lotniska Port-au-Prince na Haiti do hotelu, w którym Yecilia ukrywała ich i karmiła.

Następnie zorganizował transport z Haiti na Turks i Caicos, a następnie na Bahamy, po czym dotarł do Miami na Florydzie i towarzyszył chilijskim mieszkańcom przemycanym łodzią.

Shalet został wcześniej aresztowany w październiku 2019 r., Kiedy władze Turks i Caicos znalazły go w żaglówce na ich wodach ze 158 pasażerami na pokładzie, w tym kilkoma mieszkańcami Sri Lanki i jednym Hindusem, który został przemycony, według Królewskiej Policji Wysp Turks i Caicos. Siła (RT i CIPF). ).

Chilijczyk został skazany za imigrację i skazany na 12 miesięcy więzienia. Według RT & CIPF był wcześniej skazany za przestępstwa związane z przemytem ludzi w Stanach Zjednoczonych w 2003 i 2012 roku.

READ  Sześciu zabitych w eksplozji ciężarówki na holenderskim grillu | Aktualności

Sprawa została wspólnie zbadana przez Homeland Security Investigations (HSI), HSI’s Human Smuggling Unit oraz US Customs and Border Protection, wraz z przestępczą ofensywą podróżującą poza granice regionalne.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *