Kanadyjczycy Dorito są zagrożeni ze względu na słony segment stosunków pracy

spór między Frito Lay A Supermarket Loblos Oznacza to, że w najbliższym czasie Twoje ulubione frytki mogą nie być dostępne w wybranych sklepach spożywczych.

Firma, która produkuje Doritos, Ruffles i Miss Vickie, postawiła swoje stanowisko z powodu sporu o ceny. Jest własnością firmy Pepsi-Co, która ostatnio podniosła koszty swoich towarów, aby zmniejszyć presję na kanadyjskie operacje i utrzymać jakość swoich produktów.

Robią również precle Lays, Tostitos, Cheetos, Rold Gold i popcorn SmartFood.

Dostawcy muszą zaproponować podwyżki kosztów do zatwierdzenia, zanim sklepy będą dystrybuować swoje towary. Jednak z chęci utrzymania zapasów w zasięgu klientów Loblaws odrzucił propozycję Frito-Lays.

Sklep spożywczy poparł tę decyzję, powołując się na wyższe ceny składników, transportu i opakowań w całej Kanadzie, częściowo ze względu na problemy z łańcuchem dostaw.

Ponieważ Loblaws jest również właścicielem Shoppers, Zehrs, Fortinos i nie tylko, ograniczy to opcje przekąsek w wielu sklepach.

W e-mailu wysłanym do Daily Hive Vancouver 19 lutego Loblaws potwierdził, że „koncentruje się na zminimalizowaniu wzrostu cen detalicznych tak bardzo, jak to możliwe”.

„Jest to wyzwanie, gdy nasza branża stoi w obliczu znacznej presji kosztowej na produkcję, wysyłkę, komponenty itp. Gdy dostawcy żądają wyższych kosztów, przeprowadzamy szczegółowy przegląd, aby upewnić się, że są one odpowiednie”.

„Może to prowadzić do trudnych rozmów, a w skrajnych przypadkach nasi dostawcy nie wysyłają nam produktów”.

Odmówili komentarza na temat szczegółów swoich negocjacji z Frito Lay.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *