Jeden z alarmistów twierdzi, że zwolnienia w PlayStation są „bezprecedensowe”

Jeden z alarmistów twierdzi, że zwolnienia w PlayStation są „bezprecedensowe”

Chociaż żadne ze studiów dotkniętych zwolnieniami 900 pracowników PlayStation przez Sony nie akceptuje tego, niewiele z nich wydało publiczne oświadczenia poza indywidualnymi pracownikami, którzy podzielili się w mediach społecznościowych swoim smutkiem i frustracją.

Jednak Insomniac Games, które również zostało dotknięte zwolnieniami, wydało publiczne oświadczenie w sprawie cięć Na ich głównym koncie na TwitterzeJest to coś, na co nie mieli wpływu inni główni deweloperzy, tacy jak Naughty Dog i Guerrilla Games. Na żadnym z kont nie pojawiły się żadne wpisy odpowiednio od 26 i 27 lutego i sprawa nie ma związku ze zwolnieniami.

Jednak Insomniac używa niezwykle mocnego języka, aby wyrazić, jak poważne są te zwolnienia. Oto, co powiedzieli:

„Podobnie jak wiele innych zespołów w SIE i PlayStation Studios, wczorajsze zwolnienia miały wpływ na Insomniac Games. Nie ma wystarczających słów, aby wyrazić nasze uczucia w związku z tą sytuacją. To uroczysty i bezprecedensowy moment dla naszego studia”.

„Koncentrujemy naszą energię na pomaganiu wszystkim dotkniętym tym trudnym okresem. Wśród tych, którzy zatrudniają, są niesamowici ludzie szukający nowych stanowisk, którzy wnieśli ważny wkład w historię Insomniac. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni i będzie nam ich brakować.”

Ponownie, biorąc pod uwagę brak retoryki ze strony innych studiów, jest to bardzo ważne, a „poważny i bezprecedensowy” język wydaje się ostry, jakby był używany przeciwko Sony, i jest to uzasadnione. Ta wiadomość nie zostałaby opublikowana bez zgody kierownictwa, więc w przeciwieństwie do zwolnień w Bungie kilka miesięcy temu, które obejmowały oświadczenia firmy i masowe oburzenie ze strony kierownictwa Bungie, nie wydaje się, aby coś takiego miało miejsce w Insomniac tutaj.

To musi być bardzo rozczarowujące, ponieważ Insomniac właśnie wypuścił Spider-Mana 2 po wydaniu Spider-Mana 1, największego ekskluzywnego hitu generacji PS4. Teraz Sony pochwaliło się, że Spider-Man 2 był najszybciej sprzedającą się premierą w historii, sprzedając się w 2,5 miliona egzemplarzy tylko w dniu premiery. Zaledwie dwa tygodnie temu ogłoszono, że sprzedaż Spider-Mana 2 przekroczyła 10 milionów egzemplarzy.

READ  Dziesięć rzeczy AirPods Pro 2 opowiedz nam o AirPods Max 2

Pytanie brzmi oczywiście, czy odnoszące największe sukcesy studio Sony właśnie osiągnęło swój wielki sukces Nadal Jak ktokolwiek w firmie może czuć się bezpiecznie, będąc narażonym na zwolnienia, w jakimkolwiek charakterze?

Strona Sony może być taka, że ​​pomimo wydajności Spider-Mana 2 budżety Insomniaca stały się zbyt duże. Zhakowane dokumenty ujawniły, że koszt produkcji Spider-Mana 2 wyniósł 300 milionów dolarów, czyli trzykrotnie więcej niż budżet pierwszej gry, ale nie był trzykrotnie większy ani dłuższy od ceny sprzedaży. Zatem te zawyżone koszty prawdopodobnie będą nie do utrzymania. Jednak nawet z Przy tych kosztach gra potrzebowała 7,2 miliona jednostek, aby osiągnąć próg rentowności, a kilka miesięcy później faktycznie osiągnął 10 milionów. Zatem jeszcze raz: jakie jest faktyczne uzasadnienie?

Można wyczuć złość Insomniaca na to stwierdzenie i nie bez powodu. Chociaż branża wyraźnie boryka się z trudnościami, sytuacja wydaje się gorsza, gdy są tacy, którzy borykają się z takimi problemami Wyraźnie Niezależnie od tego, hity i pompy nadal są zwalniane. Branża pęka.

Chodź za mną Na Twitterze, Wątki, youtube, I Instagrama.

Sięgnij po moje powieści science fiction Seria Bohaterów Zabójców I Trylogia Ziemi.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *