Jak sprawić, by Twoja sztuczna inteligencja zaszła za daleko na Snapchacie? Zdobądź bezpieczeństwo prawdziwej osoby i odkryj więcej

Jak sprawić, by Twoja sztuczna inteligencja zaszła za daleko na Snapchacie?  Zdobądź bezpieczeństwo prawdziwej osoby i odkryj więcej

Platforma do przesyłania wiadomości błyskawicznych Snapchat udostępniła wszystkim użytkownikom swoją najnowszą funkcję, chatbota opartego na sztucznej inteligencji, My AI, dla wszystkich użytkowników w środę, 19 kwietnia 2023 r.

Chociaż funkcja ta została po raz pierwszy wprowadzona na początku 2023 r. dla subskrybentów Snapchata+, platforma mediów społecznościowych udostępniła ją bezpłatnie wszystkim swoim 375 milionom użytkowników. Można wchodzić w interakcje z botem na dowolny temat, który mu się podoba, w sposób konwersacyjny.

Przywitaj się z My AI, nowym chatbotem u góry czatu. Napisz piosenkę dla przyjaciół kochających ser, znajdź najlepszą restaurację IYKYK lub zrób zdjęcie swojego ogrodu, aby znaleźć idealny przepis. Teraz bezpłatnie dla wszystkich Snapchatterów. #SnapPartnerSummit

Według dyrektora Snapchata, Evana Spiegela, My AI została opracowana, aby poprawić komfort użytkowania aplikacji, pomagając ludziom poruszać się po jej funkcjach, polecając filtry i tak dalej.

Nazwał tę funkcję „świetnym narzędziem kreatywnym”, zauważając, że tworzyła ona bajki na dobranoc dla jego dzieci i dawała mu pomocne rekomendacje na urodziny jego żony.

Czym jest ta „moja sztuczna inteligencja” na Snapchacie i jak mogę się jej pozbyć, by nie znajdowała się ponad przypiętymi osobami

Jednak wielu nie było zadowolonych z umieszczania chatbota na górze swoich kanałów, nawet nad przypiętymi czatami. Co więcej, obecnie nie jest możliwe usunięcie tej funkcji, chyba że mają subskrypcję Snapchat Plus, Jest to krok, który rozczarował wielu użytkowników.


My AI Snapchata to oprogramowanie obsługiwane przez ChatGPT, innego popularnego chatbota

ChatGPT został opracowany w listopadzie 2022 r. przez otwarte laboratorium badawcze sztucznej inteligencji OpenAI, założone przez Elona Muska. Podobnie jak ChatGPT, Moja sztuczna inteligencja może robić większość rzeczy, które może robić były, w tym odpowiadać na ciekawostki, polecać filmy, prezenty, a nawet soczewki i pomagać w planowaniu podróży.

READ  Japońskie premiery gier z tego tygodnia: Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, ANNO 1800: Console Edition i nie tylko

Oprócz czatowania z botem, internauci mają możliwość dodania sztucznej inteligencji do swoich czatów grupowych poprzez zaznaczenie Mojej sztucznej inteligencji (Moja sztuczna inteligencja) w swojej grupie.

Użytkownicy Snapchata mają możliwość dostosowania awatara Mojej sztucznej inteligencji, jeśli losowy awatar nie odpowiada ich gustom. To bardzo przypomina edytowanie jego bitmoji. Użytkownicy mogą również dostosować go za pomocą unikalnej nazwy i tła.

Tylko subskrybenci Snapchata+ mogą usunąć My AI ze swojego kanału czatu. Jednym ze sposobów jest przejście do ekranu czatu, przesuwając palcem w lewo na ekranie aparatu i przytrzymując „Moja sztuczna inteligencja”. Następnie wybierz Ustawienia czatu i stuknij „Wyczyść z kanału czatu”.

Alternatywnie można:

  1. Otwórz Snapchata
  2. Stuknij w Bitmoji w lewym górnym rogu
  3. Następnie wybierz Ustawienia obecne w prawym górnym rogu
  4. Przewiń w dół do „Kontroli prywatności”
  5. Wybierz „wyczyść dane”
  6. Kliknij „Wyczyść rozmowy”
  7. Wybierz „X” obok „Moja sztuczna inteligencja”, aby usunąć ją ze swojego kanału czatu.

Chociaż otwarty chatbot AI nie może prowadzić rozmowy ani wysyłać snapów generowanych przez AI, jest to coś, co firma rozwija. Jednak wiele osób zgłosiło, że sztuczna inteligencja wydawała się prawdziwa, a rozmowy brzmiały bardzo po ludzku.


My AI budzi obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności wśród użytkowników

W eksperymencie Raskin, współzałożyciel Centrum Technologii Ludzkości, zarejestruj się jako 13-latek w aplikacji i porozmawiaj z My AI. Jej współzałożyciel, Tristan Harris, podzielił się wynikającą z tego rozmową na Twitterze, w której pokazał, jak My AI zachęca „13-latka” do wejścia w związek z 31-latkiem, a nawet udziela wskazówek, jak „zarobić czas ” specjalne.

Firma wyjaśniła, że ​​sztuczna inteligencja jest nadal w wersji „beta” i udostępniła zastrzeżenie:

Nie Snapchat, nie zamierzam „przywitać się z moją sztuczną inteligencją”. Piękny diabeł próbował.

Spiegel dodał, że wszystkie rozmowy z My AI są monitorowane przez firmę. Doprowadziło to wielu do pytania, do ilu danych sztuczna inteligencja faktycznie ma dostęp i jakie informacje należy udostępnić botowi.

READ  Usługa subskrypcji Amazon Kids + wchodzi na rynek gier mobilnych z dwiema nowymi grami

Zasadniczo traktuj swojego chatbota jak nieznanego nieznajomego i nie udostępniaj danych osobowych ani prywatnych.

Bot Snapchata AI nie działa tak szybko, że oczywiście ma i używa moich danych o lokalizacji

Po wypróbowaniu Raskina Snapchat podjął inicjatywę rozwiązania problemu. Jednak jego strona internetowa dodała, że ​​​​chociaż funkcja jest zaprogramowana tak, aby wszelkie podawane informacje nie były szkodliwe, nie zawsze uda się uniknąć treści „brutalnych, nienawistnych, wyraźnych lub w inny sposób niebezpiecznych”.

Wspomniano również, że trwają prace nad utworzeniem „Centrum Rodzinnego”, które umożliwi rodzicom monitorowanie rozmów ich dzieci z Amnesty International. Tymczasem wszelkie rozmowy z Moją sztuczną inteligencją można zgłaszać, dotykając rozmowy i dotykając opcji Zgłoś. Przed wysłaniem można zostać poproszonym o szczegółowe wyjaśnienie problemu.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *