Jak Nikki Haley może wyrządzić „prawdziwą krzywdę” Donaldowi Trumpowi?

Jak Nikki Haley może wyrządzić „prawdziwą krzywdę” Donaldowi Trumpowi?

Przed wynikami Superwtorku republikańska strateg Sarah Logwell powiedziała, że ​​kandydatka Partii Republikańskiej na prezydenta Nikki Haley może wyrządzić Donaldowi Trumpowi „prawdziwą szkodę”, jeśli odmówi mu poparcia.

Wyborcy w 16 stanach i na jednym terytorium USA udają się we wtorek do urn, aby podjąć decyzję w prawyborach prezydenckich Demokratów i Republikanów, ponieważ prezydent Joe Biden i były prezydent Donald Trump chcą umocnić swoją przewagę.

Ponadto Haley, jedyna poważna pretendentka Trumpa w wyścigu do Republikanów, zamierza we wtorek zaatakować po swoim pierwszym zwycięstwie w prawyborach w sezonie w niedzielę w Waszyngtonie. Sondaże wskazują jednak, że Trump może odnieść duże zwycięstwa we wszystkich 16 prawyborach Partii Republikańskiej. Niektóre sondaże wskazują, że w Super Wtorek w niektórych stanach może uzyskać około trzech czwartych głosów.

We wtorkowym wywiadzie dla CNN Longwell omówiła możliwość wycofania się Haley z wyścigu po wtorkowych wynikach, dodając, że jeśli się wycofa i w dalszym ciągu będzie wstrzymywała się od poparcia dla Trumpa, może to wyrządzić mu „prawdziwe szkody”.

Republikańska kandydatka na prezydenta i była ambasador ONZ Nikki Haley przemawia na wiecu wyborczym 4 marca w Fort Worth w Teksasie. Przed wynikami Superwtorku republikańska strateg Sarah Logwell powiedziała, że ​​Haley może dokonać „prawdziwego…


Emile Libby/Getty Images

Wstrzymywanie poparcia zapewnia „strukturę uprawnień”, która pozwala krytyce Trumpa wyróżnić się i wpłynąć na decyzje wyborców, stwierdził Longwell.

„Myślę, że po tym wycofałaby się i mam nadzieję z całego serca, że ​​nie poprze Donalda Trumpa, ponieważ stworzyłoby to strukturę zgody dla wszystkich Republikanów, z którymi rozmawiała, a którzy naprawdę ją lubią i sprawiliby, że poruszyliby tę kwestię o tym, jak bardzo się nie nadaje” – powiedział Longwell. „Jeśli wstrzyma się od głosu”. Jeśli ją poprze, jej krytyka wobec Trumpa pozostanie i wyrządzi mu prawdziwą krzywdę”.

READ  Rupert Murdoch ustępuje ze stanowiska prezesa Fox & News Corp na rzecz swojego syna Lachlana

Newsweek Skontaktowałem się z kampaniami Haley i Trumpa za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby uzyskać komentarz.

Haley nasiliła krytykę Trumpa w ostatnich tygodniach poprzedzających Super Wtorek, określając go jako nienadającego się na urząd i przewidując, że przegra wybory powszechne z Bidenem.

Komentarze Longwell pojawiły się po tym, jak Haley oświadczyła, że ​​nie czuje się już związana zobowiązaniem złożonym Republikanów Narodowemu Komitetowi, że poprze kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta.

Aby wziąć udział w głównych debatach organizowanych jesienią ubiegłego roku przez Komitet Narodowy Republikanów, każdy kandydat podpisał zobowiązanie do poparcia ewentualnego kandydata Republikanów.

W niedzielnym wywiadzie dla NBC News prowadząca Kristen Welker naciskała na Haley, czy czuje się zobowiązana do złożenia przysięgi. W odpowiedzi Hailey zdawała się unikać pytania, ale zauważyła, że ​​tak nie jest.

„Nie, myślę, że podejmę taką decyzję, jaką chcę podjąć, ale nie o tym myślę… Kiedy wszyscy zapytacie Donalda Trumpa, czy zamierza mnie poprzeć, porozmawiam o tym” – powiedziała Haley. Powiedział.

W międzyczasie, pomimo wezwań do wycofania się z wyścigu, Haley obiecała, że ​​w nim pozostanie. W zeszłym tygodniu Trump w rozmowie z Truth Social wyśmiał wysiłki Haley i dodał, że w Super Wtorek będzie jej gorzej.

„Haley poniosła wczoraj wieczorem miażdżącą porażkę, przegrywając ze wspaniałym stanem Michigan o ponad 42 punkty” – napisał Trump. „Nie mogę się doczekać Super Wtorku, gdzie, jeśli to możliwe, wypadnie gorzej. Prowadzę wszystkie stany o ponad 60 punktów! Ludzie jej nie lubią i według sondaży wiedzą, że nie może pokonać Bidena lub jakiegokolwiek Demokratę!”