Izraelskie samoloty bombardują południowy Liban po ataku Hezbollahu Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Izraelskie samoloty bombardują południowy Liban po ataku Hezbollahu  Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Hezbollah powiedział, że strzelał do izraelskiego zespołu, który zainstalował „urządzenia podsłuchowe i szpiegowskie” w pobliżu granicy.

Izrael twierdzi, że jego myśliwce zbombardowały cele Hezbollahu w południowym Libanie po tym, jak rakieta przeciwpancerna trafiła Izraelczyków w pobliżu granicy.

Izraelskie wojsko poinformowało w niedzielę, że „wielu cywilów zostało rannych” w wyniku ataku rakiet przeciwpancernych w pobliżu wioski Doviv, zaledwie 800 metrów od granicy z Libanem.

Izraelska firma Electricity Company podała, że ​​rakieta wystrzelona z Libanu „trafiła w pracowników”, którzy przebywali w Dove, aby naprawiać linie energetyczne zniszczone w wyniku poprzednich ataków.

Wspierana przez Iran grupa Hezbollah przyznała się do odpowiedzialności i oświadczyła, że ​​ostrzelała izraelski zespół, który instalował „urządzenia podsłuchowe i szpiegowskie” w pobliżu granicy.

Od ataku Hamasu 7 października, po którym nastąpił izraelski atak na Gazę, Izrael niemal codziennie wymienia ogień z grupami zbrojnymi w południowym Libanie.

Izrael zabił ponad 11 000 ludzi – w tym 74 procent kobiet i dzieci – w wyniku ataku na Gazę w ciągu ostatnich pięciu tygodni 1,7 miliona ludzi zostało przesiedlonych.

Oprócz Hezbollahu w ostatnich tygodniach ataki na południowy Izrael przeprowadził także oddział Hamasu w Libanie.

Izraelskie wojsko poinformowało, że w niedzielę z Libanu wystrzelono w kierunku północnego Izraela 15 rakiet, z czego cztery zostały przechwycone przez system obrony przeciwrakietowej.

Libański oddział Brygad Al-Kassam przyznał się do ataków wymierzonych w izraelskie miasta Hajfa, Naharija i Szlomi w odpowiedzi na „masakry i agresję” w Gazie. Izraelscy lekarze poinformowali, że co najmniej dziesięć osób zostało rannych.

Według armii i lekarzy w transgranicznych atakach z Libanu zginęło co najmniej sześciu izraelskich żołnierzy i dwóch cywilów.

Izraelscy przywódcy ostrzegali Hezbollah przed rozpoczęciem ataku na Izrael na dużą skalę, twierdząc, że w przypadku przystąpienia do wojny grozi mu podobny los jak oblężona Gaza.

W 2006 roku Izrael i Hezbollah stoczyły miesięczną wojnę.

READ  Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss podała się do dymisji po krótkim i chaotycznym okresie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *