Imam zginął w strzelaninie przed meczetem w New Jersey, strzelec na wolności: władze

Imam zginął w strzelaninie przed meczetem w New Jersey, strzelec na wolności: władze

Newark, New Jersey –

Imam w New Jersey został zastrzelony przed swoim meczetem w środę przed świtem, pozostawiając władze poszukujące strzelca, który stwierdził, że nie znalazł jak dotąd żadnych dowodów na to, że w strzelaninie miały miejsce uprzedzenia antymuzułmańskie.

Ted Stevens, prokurator hrabstwa Essex, powiedział na konferencji prasowej, że imam Hassan Sharif był w swoim samochodzie, gdy około godziny 6 rano w pobliżu meczetu Muhammada w Newark, największym mieście stanu, kilkukrotnie został postrzelony. Został przewieziony do pobliskiego szpitala, ale zmarł po południu.

„Wiem, że w świetle wydarzeń na świecie i wraz ze wzrostem uprzedzeń skierowanych przeciwko wielu społecznościom, które obserwujemy w całym stanie – zwłaszcza społeczności muzułmańskiej – obecnie w New Jersey wiele osób odczuwa zwiększone poczucie strachu”. „Albo niepokój związany z wiadomością o tym morderstwie” – powiedział prokurator Matt Platkin.

Mimo to Platkin powiedział, że organy ścigania zintensyfikowały swoje działania do domów modlitwy, zwłaszcza żydowskich i muzułmańskich, otwarcie przyznając się do napięć rozwijających się w wielu częściach świata w związku z walkami w Gazie od czasu ataku Hamasu na Izrael 7 października 2023 r.

Sharif był imamem rezydentem lokalnego meczetu przez pięć lat, powiedział Fritz Farage, dyrektor ds. bezpieczeństwa publicznego w Newark. Imam został zapamiętany jako przywódca społeczności międzywyznaniowej, który pracował na rzecz bezpieczeństwa miasta.

„Podzielamy Twój ból i obiecujemy, że wykorzystamy wszystkie zasoby tych, którzy tu są, oraz tych, którzy nadal z nami współpracują, aby upewnić się, że ta haniebna zbrodnia zostanie rozwiązana” – powiedział.

Oddział Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich, największej muzułmańskiej organizacji praw obywatelskich w kraju, w New Jersey, nazwał Sharif „latarnią przywództwa i doskonałości”. Powiedział, że choć motywy zamachowca nie są znane, grupa zaleca wszystkim meczetom „zachowanie ostrożności” i pozostawienie drzwi otwartych.

READ  Teksas wysyła specjalne siły graniczne do odparcia imigrantów – DW – 05.08.2023

Platkin powiedział, że z około 9 milionów mieszkańców stanu około 320 000 to muzułmanie. Po środowej strzelaninie urzędnicy skontaktowali się ze społecznościami muzułmańskimi w mieście i całym stanie.

„Prosimy wszystkich członków naszej społeczności i naszych partnerów, aby dali nam znać, jeśli chcą coś zrobić lub cokolwiek, co sprawia, że ​​czują się niebezpieczni, abyśmy mogli zareagować” – powiedział.


——


Catalini doniósł z Trenton w stanie New Jersey.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *