Ile burmistrz i najwyższa menedżerowie Vancouver zarobią w 2023 roku?

Treść artykułu

Najlepiej opłacanym pracownikiem gminy w zeszłym roku był komendant policji w Vancouver Adam Palmer, a za nim uplasował się menadżer miasta Paul Mochrie i trzech zastępców komendanta policji.

Według informacji o wynagrodzeniach kadry kierowniczej opublikowanych w środę przez VPD, Palmer zarobił 464 207 dolarów. Oznacza to sześcioprocentowy spadek zysków w roku poprzednim.

Treść artykułu

Paweł Mokry
Paul Mocherie, trener Vancouver City. Fotografia: Francis Goorjian /PNG

Tymczasem menadżer miasta Vancouver Paul Mochrie znajduje się na szczycie listy 13 starszych pracowników miejskich spoza wydziału policji, z których każdy zarobił ponad 225 000 dolarów, jak wynika z rocznego zestawienia informacji finansowych miasta, które również zostało opublikowane w środę.

Mochrie zarobił w ubiegłym roku 364 873 dolarów, czyli o około sześć procent więcej niż w roku poprzednim. Większość starszych pracowników miasta odnotowała podwyżki na poziomie od czterech do sześciu procent, w przeciwieństwie do tych, którzy awansowali w ciągu ostatniego roku.

Burmistrz Vancouver, Ken Sim, zarabiał 200 937 dolarów, a 10 radnych miejskich zarabiało od 108 301 do 116 682 dolarów każdy, w zależności od tego, ile czasu spędzili na dodatkowych stanowiskach, takich jak zastępca burmistrza. Członkowie Rady pełniący funkcję dyrektorów Metro Vancouver również otrzymują dodatkowe wynagrodzenie zależne od liczby posiedzeń, w których uczestniczą.

Wynagrodzenia kadry kierowniczej wyższego szczebla miasta Vancouver na rok 2023:

• Menedżer miasta Paul Mochrie: 364 873 dolarów
• Dyrektor finansowy Patrice Impey: 321 676 dolarów
• Dyrektor ds. usług prawnych i prokurator miejski Francie Connell: 320 463 dolarów
• Zastępca menadżera miasta Karen Leavitt: 319 394 dolarów
• Zastępca menadżera miasta Sandra Singh: 319 222 dolarów
• Dyrektor generalny ds. usług inżynieryjnych, Lon LaClair: 311 178 dolarów
• Główna bibliotekarka Cristina De Castile: 294 669 dolarów
• Dyrektor generalny ds. rozwoju, budynków i licencji, Andrea Low: 294 327 USD
• Zastępca menadżera miasta Armin Amrolia: 293 336 dolarów
• Szefowa straży pożarnej Karen Frey: 288 790 dolarów
• Dyrektor ds. zasobów ludzkich Andrew Naklicki: 266 538 dolarów
• Dyrektor generalny Zarządu Park Steve Jackson: 236 448 dolarów
• Pełniący obowiązki dyrektora generalnego ds. planowania, projektowania urbanistycznego i zrównoważonego rozwoju Doug Smith: 225 927 dolarów
• Dyrektor generalna ds. sztuki, kultury i usług społecznych Margaret Fitjens: 216 143 dolarów
• Dyrektor ds. komunikacji Maria Pontikis: 211 818 dolarów

READ  Pilot LCBO przed wejściem do sklepów wymaga dokumentu tożsamości ze zdjęciem

Treść artykułu

VPD liczyło 10 starszych członków, którzy zarobili w zeszłym roku ponad 225 000 dolarów, na czele z Palmerem, a następnie zastępcami szefa Fiony Wilson z 361 065 dolarów, Steve Ray z 354 582 dolarów i Howard Chow z 351 805 dolarów.

Miasto wypłaciło także w zeszłym roku 15 odpraw – prawie dwukrotnie więcej niż osiem w roku poprzednim – z wypłatami od jednego miesiąca do 12 miesięcznych wynagrodzeń. Całkowita wartość w dolarach tych umów o odprawie nie jest uwzględniona w raporcie.

Dane finansowe Vancouver obejmują także raport sporządzony przez zewnętrznych audytorów z KPMG, a kondycja finansowa miasta uzyskała w zeszłym roku najwyższe oceny od S&P Global Ratings i Moody's Investors Service.

[email protected]

twitter.com/fumano

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z ratusza w Vancouver: Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej historii Dana Fumano lub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać je e-mailem bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

Redakcja zaleca


Dodaj naszą stronę do zakładek i wspieraj nasze dziennikarstwo: Nie przegap nowości, o których musisz wiedzieć — dodaj VancouverSun.com i TheProvince.com Do swoich zakładek i zapisz się do naszych biuletynów tutaj.

Możesz także wesprzeć nasze dziennikarstwo subskrypcją cyfrową: za jedyne 14 dolarów miesięcznie otrzymasz nieograniczony dostęp do „The Vancouver Sun”, „The Province”, „The National Post” i 13 innych kanadyjskich serwisów informacyjnych. Wesprzyj nas subskrybując już dziś: Vancouver Słońce | Gubernatorstwo.

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *