Ika Zwiatek paruje strzał z woleja Martiny Trevisan i przypieczętował zwycięstwo Polski w United Cup

Numer 1 na świecie, Ika Svidek, została przetestowana w drugim secie przeciwko Włoszce Martinie Trevisan, ale utrzymała się i zdobyła punkt dla Polski w United Cup.

Broniący tytułu mistrz US Open wygrał w środę 6:2, 6:4, pokazując swoją charakterystyczną agresję i precyzję. 21-latek wykorzystał wczesną przerwę i prowadził 2:0 w pierwszym secie, szybko wykorzystując słabe serwisy i krótkie zwroty Trevisana. Nic dziwnego, że polska gwiazda szybko wymusiła drugą przerwę, zanim zakończyła pierwszy set w mniej niż pół godziny.

Svidek przejął kontrolę nad drugim setem i wykorzystał niepewną grę swojego włoskiego przeciwnika, aby złapać drugą przerwę. Jednak Trevisan odzyskał pewność siebie, zmuszając numer 1 na świecie do walki o każdy punkt podczas każdego serwisu.

Pomimo stworzenia kilku okazji do przełamania, Trevisan nie była w stanie zamknąć żadnego z serwisów rywalki. Sviatek serwował na mecz przy stanie 5:4, a Trevisan miał trzy okazje na przełamanie, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Svidek wrócił do remisu, ostatecznie zremisując błąd przeciwnika i przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny po godzinie i 51 minutach.

Polska zremisowała 1:1 w serii meczów do trzech wygranych z Włochami, kiedy Lorenzo Musetti zdobył pierwszy punkt dla Włochów po zwycięstwie nad Polakiem Danielem Michalskim.