Hydro Ottawa otrzymało nakaz protokołu dotyczącego linii pikiet w związku z trwającym strajkiem robotniczym

Hydro Ottawa otrzymało nakaz protokołu dotyczącego linii pikiet w związku z trwającym strajkiem robotniczym

Hydro Ottawa mówi, że rozmowy będą kontynuowane w tym tygodniu między zakładem użyteczności publicznej a związkiem, ponieważ strajk prawie 400 pracowników zbliża się do końca czwartego tygodnia.

Tymczasem Hydro Ottawa twierdzi, że wydano nakaz dotyczący „kompleksowego protokołu” dla linii pikiet, który „chroniłby możliwość bezpiecznej pracy w terenie przez naszych niezrzeszonych pracowników i kontrahentów”. Narzędzie mówi, że nakaz zawiera zasady dotyczące opóźnień linii pikiet podczas działań naprawczych i norm bezpieczeństwa wokół miejsc pracy.

Członkowie Międzynarodowego Bractwa Elektryków Domowych 636 rozpoczęli strajk 28 czerwca, po wygaśnięciu ich ostatniego kontraktu z końcem marca.

Hydro Ottawa twierdzi, że zaoferowało pracownikom wzrost o 13,6 procent w ciągu czterech lat. Związek powiedział w zeszłym tygodniu, że nierozwiązane kwestie obejmowały obawy dotyczące bezpieczeństwa pracowników, „toksyczność w miejscu pracy” i „uzyskanie uczciwej umowy”.

Wśród strajkujących pracowników są pracownicy handlowi, techniczni i wykańczający Hydro Ottawa.

Hydro Ottawa poinformowało w niedzielnym oświadczeniu, że spotkania odbyły się w miniony poniedziałek i czwartek i uzgodniono kontynuację rozmów w tym tygodniu.

A Hydro Ottawa mówi, że dopóki porozumienie nie zostanie osiągnięte, jej plany awaryjne pozostają w mocy, aby oszczędzać energię elektryczną.

„Jak już wielokrotnie mówiłem, naprawdę doceniamy i doceniamy ciężką pracę i poświęcenie wszystkich naszych pracowników” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Hydro Ottawa, Bryce Conrad. „Jestem przekonany, że możliwe jest osiągnięcie wyważonego i odpowiedzialnego porozumienia i nie mogę się doczekać kontynuacji dyskusji w przyszłym tygodniu” – dodał.


Hydro Ottawa otrzymał nakaz na linii pikiety

Hydro Ottawa twierdzi, że złożyło wniosek o wydanie nakazu w zeszłym tygodniu po „szeregu incydentów na linii pikiet”.

Zakład nie powiedział, jakie to były incydenty, ale powiedział, że nakaz ma na celu „ochronę zdolności naszych pracowników niezrzeszonych i wykonawców do bezpiecznej pracy w terenie”.

„Jesteśmy wdzięczni sądowi za uznanie potrzeby kompleksowego protokołu pikiety i nakazu, ponieważ nadal utrzymujemy podstawową usługę dla naszych klientów”.

READ  Ciągłe przerwy w dostawie prądu dobiegły końca po wydaniu po raz drugi w tym tygodniu alertu sieciowego dla Alberty

Hydro Ottawa powiedział CTV News Ottawa w niedzielę wieczorem, że nakaz obejmuje:

  • Zasady dotyczące opóźnień linii pikiet, jeśli chodzi o wsparcie prac ziemnych i działania naprawcze
  • Kontrola zachowania (na przykład opiekunowie nie mogą nękać, zastraszać, obrażać, grozić ani wykonywać obraźliwych lub obscenicznych gestów)
  • Ustal standardy bezpieczeństwa wokół miejsc pracy (np. we wszystkich przypadkach urządzenia przechwytujące nie mogą zbliżać się do załóg na odległość mniejszą niż 50 stóp, chyba że załogi określą, że strefa bezpieczeństwa powinna być większa)
  • Zatrzymani nie mogą podążać za załogami z jednego miejsca do drugiego; Nie mogą pikietować pod domami pracowników, hotelami kontrahentów ani w miejscach pracy

Hydro Ottawa poinformowało, że po dwóch tornadach, które nawiedziły Barhaven 13 lipca, pikietujący przetrzymywali ekipy i materiały w różnych miejscach.

Związek powiedział, że jego członkowie chcieli zwrócić uwagę na spór dotyczący umowy, ale poinstruowano ich, aby nie opóźniali prac konserwatorskich.


CTV News Ottawa skontaktowała się z lokalem 636 Międzynarodowego Bractwa Pracowników Wyborczych w celu uzyskania komentarza w sprawie negocjacji kontraktowych i nakazu sądowego.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *