Hunter Valley: Dziesięć osób zginęło w wypadku autobusu weselnego w Australii

Hunter Valley: Dziesięć osób zginęło w wypadku autobusu weselnego w Australii

Co najmniej 10 osób nie żyje, a 25 jest w szpitalu po wypadku autobusu weselnego w australijskim regionie winiarskim.

Pasażerowie wracali z wesela w winnicy w niedzielę wieczorem, kiedy ich autobus przewrócił się na Wayne County Drive w pobliżu Greta w Hunter Valley w Nowej Południowej Walii.

Policja twierdzi, że bada okoliczności wypadku.

Kierowca autobusu, 58-letni mężczyzna, został zatrzymany.

Pełniący obowiązki zastępcy komisarza policji NSW Tracy Chapman powiedziała, że ​​goście podróżowali do Singleton „prawdopodobnie na pobyt”. Do wypadku doszło około godziny 23:30 czasu lokalnego.

Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, powiedział Chapman, z 25 pasażerami zabranymi do szpitala – z których dwóch zostało przetransportowanych drogą powietrzną z katastrofy. Dodała, że ​​autobus wciąż stoi na boku i ludzie mogą zostać pod nim uwięzieni.

Chapman powiedział, że jest „wystarczająco dużo informacji”, aby policja mogła obciążyć kierowcę autobusu.

„Jest aresztowany. Był kierowcą kolizji samochodowej, w której doszło do śmiertelnych obrażeń i zostaną postawione zarzuty” – powiedziała.

Premier Australii Anthony Albanese powiedział, że to „okrutne, smutne i niesprawiedliwe”, że „szczęśliwy dzień w tak pięknym miejscu kończy się tak straszną utratą życia”.

„Ludzie wynajmują autobus na wesela, aby zapewnić swoim gościom bezpieczeństwo, a to tylko zwiększa niewyobrażalny charakter tej tragedii” – powiedział na konferencji prasowej w Canberze.

Pan Albanese powiedział, że niektórzy ranni pasażerowie przebywają w John Hunter Hospital, ale kilku zostało przeniesionych do Sydney.

Utrata tak wielu istnień ludzkich była „nic innego jak złamanie serca”, powiedział Chris Means, premier Nowej Południowej Walii, dodając: „Tak przerażające załamanie w dniu, który powinien być wypełniony miłością i szczęściem, tylko pogłębia złamane serce” ”.

Hunter Valley słynie z winnic i rodzimych buszu, dzięki czemu jest popularnym miejscem wśród turystów zajmujących się winem i grupowych pikników.

Jeden z gości na weselu powiedział, że ten dzień był „bajkowy”, dopóki nie rozeszła się wieść o wypadku.

„Wszyscy zaczęliśmy panikować” – powiedział 7 News.

Policja poinformowała, że ​​nadal pracuje nad identyfikacją ofiar wypadku i kontaktem z ich bliskimi.

„Rodziny i przyjaciele osoby, która mogła być w autobusie, proszeni są o kontakt z komisariatem policji w Cessnock” – napisali w oświadczeniu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *