Historyczny mecz Nikoli Jokicia zadziwił fanów NBA, gdy Nuggets pokonali Wizards

Historyczny mecz Nikoli Jokicia zadziwił fanów NBA, gdy Nuggets pokonali Wizards

Nikola Jokić miał wieczór godny zapamiętania.

Dwukrotny MVP miał historyczny występ i pomógł drużynie Denver Nuggets w czwartkowym zwycięstwie 130-110 nad Washington Wizards. Jokic narzucił swoją wolę polu ataku Wizards, które nie było wystarczająco duże, aby przeszkadzać mu w defensywie, kontrolując wszystkie aspekty gry.

Do końca wieczoru zdobył 21 punktów, zaliczył 19 zbiórek i 15 asyst. Trafił także we wszystkich 10 próbach rzutów z gry, stając się pierwszym zawodnikiem od ponad 40 sezonów, który zanotował co najmniej 20 punktów, 15 zbiórek i 15 asyst, wykonując 100% rzutów z gry.

Odnotowując triple-double przeciwko Wizards, Jokic oficjalnie dokonał tego wyczynu przeciwko każdej przeciwnej drużynie NBA, z którą mierzył się w swojej karierze. Dołącza do LeBrona Jamesa i Russella Westbrooka Tylko graczy w historii ligi, którzy to zrobili.

Kibice byli pod wrażeniem jego niezwykle skutecznej gry.

Joki otrzymał także pomoc od reszty podstawowego składu, ponieważ Michael Porter Jr. zdobył 22 punkty, najwięcej w drużynie i zebrał 11 zbiórek przy wyniku 9-16. Jamal Murray zdobył 18 punktów i zaliczył osiem asyst, co stanowi 52,9 procent ze swoich 17 prób oddania strzału.

Dzięki zwycięstwu drużyna Nuggets awansowała na 37-19 i obecnie zajmuje 2,5 meczu z numerem 1 Konferencji Zachodniej.

READ  Piłkarze domagają się zawieszenia wysokiej rangi dyrektora sportowego w toku śledztwa

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *