Helikopter NASA Mars leci w „wyczerpującej” podróży po awarii Mars

Helikopter NASA Mars leci w „wyczerpującej” podróży po awarii  Mars

Błąd w czasie nawigacji spowodował, że helikopter Marsa należący do NASA wykonał chwiejny lot, co jest pierwszym poważnym problemem od czasu przelotu nad marsjańskim niebem w zeszłym miesiącu.

Urzędnicy Laboratorium Napędów Odrzutowych powiedzieli w czwartek, że eksperymentalny helikopter o nazwie Ingenuity zdołał bezpiecznie wylądować po wystąpieniu problemu.

Problem pojawił się około minuty po szóstym locie testowym śmigłowca w sobotę na wysokości 10 metrów (33 stopy). Jedno z wielu zdjęć wykonanych przez pokładową kamerę nawigacyjną nie zostało zarejestrowane w systemie, co powoduje zmylenie pojazdu co do jego lokalizacji.

Kreatywność zaczęła przechylać się w przód iw tył nawet o 20 stopni i doświadczyła skoków w zużyciu energii. Według Harvard GripGłówny pilot helikoptera.

Napisany w Online Status Update, system wbudowany w celu zapewnienia dodatkowego marginesu stabilności „przyszedł na ratunek”. Helikopter wylądował pięć metrów (16 stóp) od zamierzonego miejsca lądowania.

Grib pisze: „Kreatywność przeniknęła sytuację i chociaż lot ujawnił lukę czasową, którą należy teraz usunąć, potwierdziła również solidność systemu na wiele sposobów.

„Chociaż celowo nie planowaliśmy tak wyczerpującego lotu, NASA ma teraz dane lotu weryfikujące zewnętrzne rozszerzenia zakresu osiągów helikoptera”.

Kreatywność stała się pierwszym samolotem, który wykonał lot z napędem na inną planetę w kwietniu, dwa miesiące po wylądowaniu Mars Z wytrwałością łazika NASA.

Helikopter o wadze 1,8 kg (4 funty) wykonał swoje pierwsze pięć lotów, z których każdy był trudniejszy niż wcześniej. Tak poruszona demonstracją technologiczną o wartości 85 milionów dolarów, NASA przedłużyła swoją misję o co najmniej miesiąc.

Burzliwy sobotni rejs był pierwszym w tym okresie bonusowym. Inżynierowie spędzili kilka ostatnich dni na rozwiązywaniu tego problemu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *