Grier zatrudniony przez Sharksa, pierwszego czarnoskórego dyrektora generalnego w historii NHL

Grier zatrudniony przez Sharksa, pierwszego czarnoskórego dyrektora generalnego w historii NHL

Mike Greer Został pierwszym czarnoskórym dyrektorem generalnym w historii NHL, kiedy we wtorek został mianowany przez San Jose Sharks.

47-latek zastąpi Douga Wilsona, który zrezygnował 7 kwietnia po 19 sezonach, aby skupić się na swoim zdrowiu. Asystent dyrektora generalnego Joe Weil zajmował stanowisko, podczas gdy San Jose prowadziło badania.

Greer grał z rekinami w latach 2006-2009.

„Bardzo podekscytowany pracą i powrotem do Bay Area” – powiedział. „Wiem, że było wiele wzlotów i upadków, ale jestem gotów ciężko pracować i przywrócić to coś na tory. Zaczniemy wygrywać kilka gier w „Shark Tank” i zaczynamy od nowa. Do zobaczenia wkrótce”.

Greer powiedział, że nie ma harmonogramu zatrudniania trenera po tym, jak Bob Bogner został zwolniony 1 lipca, w czwartek w Upper Deck NHL Draft 2022 (19:00 ET; ESPN, ESPN+, SN, TVAS) i piątek (11:00 ET; NHLN, ESPN) +, SN, TVAS) i bezpłatna agencja od 13 lipca. Sharks nie dotarły do ​​play-offów Pucharu Stanleya w ciągu ostatnich trzech sezonów po zakwalifikowaniu się 14 z poprzednich 15. Nashville Predators za drugą dziką kartę Konferencji Zachodniej.

San Jose ma 11. wybór w drafcie 2022. Ośmiu graczy może zostać ograniczonymi wolnymi agentami, w tym obrońca. Mario Ferraro i napastnicy Jana Leonarda A Jonathan Dahlin.

„Nie zamierzamy tego zburzyć, tak jak Arizona[Coyotes]lub niektóre zespoły zrobiły to w przeszłości” – powiedział Greer. „Tak, są pewne wyzwania związane z limitem wynagrodzeń (NHL), ale myślę, że większość lig zajmuje się limitem stałej wartości i mają [same] walizka. Więc dla nas, nie czekając na odbudowę… istnieje wiele słów na „R”, których możesz użyć. Dla nas na drodze mogą być pewne wyboje i być może będziemy musieli cofnąć się trochę, aby ruszyć do przodu, ale postaramy się poprawić i spróbować poprawić listę.

READ  Oferta Kolumbii Brytyjskiej na Igrzyska Olimpijskie 2030 dobiegła końca, mówi szef First Nations

„Myślę, że możemy poprawić się pod każdym względem, jeśli mam być z tobą szczery. Na liście jest kilka elementów, które nam się podobają, na których chcielibyśmy się oprzeć. Ale ogólnie myślę, że nie ma jednego konkretnego miejsca, w którym Myślę, że potrzeba pracy. Draft jest numerem 1, potem mamy darmową agencję. Musimy się tym zająć, a Joe i ja naprawdę trochę się w to wkręciliśmy. Potem obóz rozwojowy i coach.

W zeszłym sezonie Greer pracował jako konsultant ds. operacji hokejowych dla New York Rangers, pomagając im w podejmowaniu decyzji dotyczących hokeja, rozwoju zawodników poza lodem i perspektyw rozwoju. Pomógł także rozwinąć gracza na lodzie z Hartford, ich oddziałem American Hockey League.

„Miałem przywilej znać Mike’a od prawie trzech dekad i darzę go wielkim szacunkiem jako osobą, graczem i dyrektorem generalnym” – powiedział Chris Drury, prezes Rangers i GM. „Jestem dumny, że mogę nazwać go przyjacielem i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi z rekinami. Będziemy za nim tęsknić w Nowym Jorku, ale życzymy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego w tej nowej możliwości”.

Przed dołączeniem do Rangers Greer był asystentem trenera w New Jersey Devils przez dwa sezony (2018-20) oraz profesjonalnym skautem w Chicago Blackhawks w latach 2014-2018.

Były napastnik, Grier grał 14 sezonów w NHL po tym, jak został wybrany przez St. z Edmonton Oilers, Washington Capitals, Buffalo Sabres i Asarks, 28 punktów (14 bramek, 14 asyst) w 101 playoffach.

„Podczas gdy byliśmy zaintrygowani i wdzięczni wielu kandydatom, zwłaszcza tym, którzy dostali się do finału, Mike oddzielił się od grupy dzięki nieustannemu zaangażowaniu w kulturę” – powiedział Jonathan Beecher, prezes Sharks. „Kultura, nie tylko na lodzie, ale także poza lodem. Mike jest prawdziwym świadectwem jednej z zasad naszej organizacji, to masz na myśli, więc rób to, co mówisz”.

READ  Bohaterskie wyczyny Seagera i Garcii napędzają epicki powrót Rangersów – Sportsnet.ca

Starszy brat Greera, Chris, jest dyrektorem generalnym Miami Dolphins w National Football League.

„Jestem bardzo dumny z Mike’a” – powiedział Chris Greer. „San Jose Sharks ma człowieka o wysokim charakterze i uczciwości. Zawsze był szanowany zarówno na lodzie, jak i poza nim przez swoich rówieśników.

„Mike każdego dnia wnosi swoją etykę pracy i pasję do pracy. Mike rozumie grę, z dowcipem, doświadczeniem i wiedzą, aby odnieść sukces jako GM. Nasi rodzice zasługują na wszelkie pochwały za to, jak nas wychowali. Mieliśmy szczęście, że móc obserwować i uczyć się od naszego taty Bobby’ego, gdy dorastał. Gratulacje. Mike i San Jose Sharks mają wspaniałe spotkanie!”

Chilena Goldman, niezależna reporterka NHL.com, przyczyniła się do powstania tego raportu

Tweet z @MiamiDolphins: Oświadczenie Chrisa Greera dotyczące mianowania jego brata Mike’a na dyrektora generalnego SanJoseSharks. pic.twitter.com/vv59hH7OFN

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *