Gracze ECHL Icemen wydają oświadczenie poparcia dla byłego gracza Jacoba Panetta

Byli koledzy z drużyny niedawno wypuszczonego obrońcy Jacksonville Icemen, Jacoba Panetty, opublikowali w piątek oświadczenie jako wyraz poparcia dla 26-latka po tym, jak został zawieszony na czas nieokreślony przez ECHL i zwolniony przez zespół.

Panetta był widziany, jak robił rasistowski gest wobec obrońcy South Carolina Stingrays Jordana Subbana w sobotnim meczu.

Wiadomość zatytułowana „Oświadczenie oficjalnego gracza” i udostępniona przez napastnika Icemen, Dereka Lodermeiera, została przekazana w piątek z logo zespołu, ale nie została udostępniona przez organizację.

Gracze poparli pogląd, który Panetta podzielił na własne konto na Twitterze w niedzielę że jego działania nie były motywowane rasowo.

„Postrzeganie, w jaki sposób działania Jacoba zostały podjęte przez niektórych, nie były zgodne z ich zamierzeniem” – czytamy w oświadczeniu. „Widzieliśmy, jak Jacob robił to już wiele razy przed tymi, którzy nie są w kolorze i możemy to zobaczyć w naszych poprzednich grach”.

Gracze Icemen również wyrazili niezadowolenie z rzekomego portretu Belleville, Ontario, tubylca od czasu jego zawieszenia i zwolnienia.

„Jacob został przedstawiony i postawiony w niewyobrażalnej pozycji przez ligę, media, naszą organizację i inne osoby” – napisano w oświadczeniu. „Jako jego koledzy z drużyny i dla tych, którzy go znają, [we] poznać człowieka, którym naprawdę jest. Wiemy to również jako hokeista, a co ważniejsze jako osoba [he] na to nie zasługuje”.

Lodziarze nie ustosunkowali się jeszcze do tego oświadczenia publicznie.

OBEJRZYJ | Icemen wypuszczają Panettę po incydencie na lodzie z Subbanem Stingrays:

Kanadyjski hokeista usunięty z drużyny po wyraźnym rasistowskim geście na lodzie

ECHL zawiesiło na czas nieokreślony kanadyjskiego obrońcę hokeja Jacoba Panettę, do czasu przesłuchania, za pozorny rasistowski gest wobec innego kanadyjskiego gracza Jordana Subbana. Emerytowany zawodnik NHL, Georges Laraque, dzieli się swoją reakcją i tym, jak incydent może wpłynąć na rasistowskie dzieci uprawiające ten sport. 7:19

READ  Oilers' Brown już wywarł wpływ po ponownym połączeniu się z McDavidem – Sportsnet.ca

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *