Google prezentuje nowe, innowacyjne możliwości Androida dzięki Gemini AI

Google prezentuje nowe, innowacyjne możliwości Androida dzięki Gemini AI

Ta historia została zaktualizowana 19 lutego. Aktualizacja poniżej.

Ekscytacja wokół sztucznej inteligencji Gemini firmy Google, która trafi na Androida, opiera się prawie wyłącznie na jej ekscytujących możliwościach, ale to nudne rzeczy naprawdę wzbudzają moje zainteresowanie.

Albo przynajmniej możliwość, że sztuczna inteligencja będzie robić nudne rzeczy. Poprosiłem Gemini, aby znalazł e-maile od British Airways w Gmailu. Aplikacja nie tylko znajdowała wiadomości, ale także je kategoryzowała (aktualizacje warunków, nadchodzące podróże, konto i prywatność) oraz podsumowywała odpowiednie e-maile, dzięki czemu mogłem szybko znaleźć potrzebne informacje. Dla mnie było to bardziej imponujące niż cokolwiek innego, co pokazał Google.

Poprosiłem Gemini na moim Pixelu 8, aby w piątek znalazł burgerownię z kilkoma przyjaciółmi na Tottenham Court Road. Chciałem także polecić kilka pubów i barów i być może miejsce do odwiedzenia późno wieczorem po posiłku. Zrobiłem jedno i drugie i znając dobrze okolicę, zalecenia były solidne. Zaoszczędziło to trochę czasu na planowaniu.

Więcej z ForbesaSamsung wprowadza nowe umiejętności AI do Galaxy S23 Ultra

Możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji pieszych są dla mnie bardziej ekscytujące niż tworzenie przerażających obrazów, pisanie kodu lub skanowanie obrazów w poszukiwaniu rzeczy do kupienia. Smartfony od dawna borykają się z problemem rozdęcia funkcji. Jest po prostu zbyt wiele do zrobienia, a próby zrozumienia tego wszystkiego, a nawet maksymalnego wykorzystania, są wyczerpujące. Ludzie mają w życiu rzeczy ważniejsze niż ukończenie studiów w zakresie efektywnego korzystania z telefonu.

Mam nadzieję, że gdzieś w planie działania Google Gemini znajduje się plan dalszej integracji sztucznej inteligencji z podstawowymi funkcjami smartfona. Chcę móc poprosić chatbota o włączenie mojego mobilnego hotspotu na godzinę, utworzenie udostępnionego folderu ze zdjęciami i dodanie do niego ostatnich 10 zdjęć.

Wyobraź sobie, że Gemini tworzy demonstrację wideo wszystkich nowych funkcji, w które ostatnio zaktualizowano Twój telefon. Chcę robić te rzeczy błyskawicznie, za pomocą jednego napisanego zdania, w drodze i w danej chwili, a to jest celem komputerów przenośnych.

Więcej z ForbesaMapy Google otrzymują nowe narzędzie wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji

Ta technika powinna zastąpić przeszukiwanie Reddita, blogów i przewodników pomocy, gdy jedyne, czego chcę, to znaleźć jedno ustawienie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​z tego, co już widzieliśmy, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w tym kierunku zmierzają chatboty takie jak Gemini i Galaxy AI.

Jednak przed technologią jeszcze długa droga. Na moim Pixelu 8 poprosiłem Gemini o włączenie trybu ciemnego. Nie mogę tego zrobić. Poprosiłem Jiminy, żeby zarezerwowała Ubera, ale odmówiła. Poprosiłem Gemini o znalezienie starej listy zakupów w Google Keep, ale odpowiedziała, że ​​nie ma jeszcze tej funkcji.

Poleciłem sztucznej inteligencji kilka skomplikowanych zadań, takich jak napisanie wiadomości e-mail dotyczącej zwrotu środków za ostatni zakup, co zrobiła ona poprzez skanowanie mojego konta Gmail i znalezienie wszystkich istotnych informacji, w tym numeru zamówienia. Poprosiłem go o wysłanie tego e-maila i dokonanie zwrotu pieniędzy. I najwyraźniej nie mógł tego zrobić… jeszcze.

Jednak pomysł, aby Bliźnięta powtórzyły się w przyszłości, aby to zrobić, jest kuszący. Wyobrażam sobie, że w pewnym momencie zobaczymy integracje z firmami zewnętrznymi, ponieważ Twój chatbot obsługuje 90% procesu zwrotu pieniędzy w tle, a danymi wejściowymi jest jedynie Twoje początkowe zamówienie, co jest zbyt dużym atutem, aby ta technologia mogła zostać wdrożona.

Więcej z ForbesaGoogle rozszerza nową ofertę niespodziankę na większą liczbę nabywców Pixela 8 Pro

Dzięki integracji Gemini i Asystenta Google istnieje również potencjał ulepszenia funkcji, które nigdy nie działały w pakiecie inteligentnego domu Nest. Krótko mówiąc, możesz poprosić Gemini, aby upewniło się, że ogrzewanie i światła są włączone codziennie o 18:00. Wszystkie niewykorzystane umiejętności, które Google usuwa z Asystenta, o których niektórzy użytkownicy twierdzili, że nigdy nie słyszeli, dopóki firma nie ogłosiła ich wykluczenia, są teraz dostępne natychmiast.

Użytkownicy nie muszą prosić o użycie umiejętności, ale mogą poprosić Gemini o wykonanie określonego zadania, w którym wykorzysta wszystkie dostępne mu umiejętności. Widzimy to teraz w akcji. Jeśli poprosisz Gemini o zrobienie czegoś, co wymaga map lub obszaru roboczego, pojawi się małe logo tych usług, zgodnie z oczekiwaniami sztucznej inteligencji.

Podczas gdy tworzenie zdjęć, edytowanie i czatowanie przy użyciu sztucznej inteligencji będzie dominować na pierwszych stronach gazet, prawdziwa rewolucja w smartfonach będzie znacznie prostsza: odblokuj wszystkie ukryte funkcje telefonu i, co najważniejsze, zaoszczędź cenny czas.

Aktualizacja z 19 lutego: Z nowego raportu wynika, że ​​Google może tworzyć nowego Chromebooka z wbudowanym kluczem sprzętowym Asystenta Chrome jest otwarty. Witryna odkryła w repozytoriach Chromium plik odwołujący się do klucza pomocniczego dla jeszcze niewydanego Chromebooka o nazwie kodowej „Xol”.

Niewiele wiadomo na temat urządzenia poza faktem, że prace nad nim rozpoczęły się 3 stycznia tego roku. Nie jest też jasne, czy jest to laptop wyprodukowany przez Google, ale warto zaznaczyć, że w ofercie Google Pixelbook widzieliśmy wyłącznie dedykowane klawisze Asystenta. Google przestał produkować własne Chromebooki w 2022 r. i rozwiązał stojący za nimi zespół, ale wraz z pojawieniem się Gemini otwiera się interesująca potencjalna przyszłość dla gamy laptopów z systemem operacyjnym Chrome.

W miarę udoskonalania Gemini, udoskonalą się także laptopy Chromebook integrujące sztuczną inteligencję z systemem operacyjnym. Na Chromebookach działa system operacyjny Chrome, usprawniony system operacyjny, który w dużej mierze opiera się na oprogramowaniu w chmurze. Prawie wszystko dzieje się w przeglądarce i aplikacjach Google. Dzięki temu te laptopy doskonale nadają się do zadań Gemini, takich jak tworzenie filmów i zdjęć, edytowanie zdjęć i innych zadań wymagających dużych zasobów, które zwykle nie są możliwe do wykonania na Chromebooku.

Najnowsza aktualizacja Gemini, 1.5, znacznie rozszerzyła także okno kontekstowe, co oznacza, że ​​może obsługiwać większe zapytania i więcej informacji jednocześnie. W poście na blogu ogłaszającym aktualizację firma wyjaśniła, że ​​odpowiada to godzinie filmu, 30 000 linii kodu lub ponad 700 000 słów. Dzięki temu potencjalny nowy Chromebook z procesorem Gemini będzie mógł wykonywać wiele poważnych zadań biznesowych i zwiększających produktywność.

spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Samsung UFS 4.0 może przyspieszyć Twój następny telefon

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *