Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

3 godziny temu

Goldman Sachs twierdzi, że napływ indyjskich funduszy akcyjnych osiągnął w lutym najwyższy poziom od 23 miesięcy

Flaga Indii, giełda, ekonomia i handel giełdowy, produkcja ropy naftowej, kontenerowiec w branży eksportowo-importowej i logistycznej.

Txber | iStock | Obrazy Getty’ego

Jak wynika z danych Rezerwy Federalnej, miesięczne napływy środków do indyjskich krajowych funduszy akcyjnych wzrosły w lutym do najwyższego od 23 miesięcy poziomu 3,2 miliarda dolarów, podał Goldman Sachs. Stowarzyszenie Funduszy Inwestycyjnych Indii.

GS stwierdził, że napływ środków do funduszy akcyjnych w ramach systematycznych planów inwestycyjnych pozostaje wysoki, osiągając nowy rekord na poziomie 2,3 miliarda dolarów.

Według GS, w tygodniu kończącym się 15 marca Indie odnotowały także napływ kapitału zagranicznego o wartości 2,2 miliarda dolarów.

Krajowy indeks Nifty 50 spadł w poniedziałek o 0,3% po spadku o ponad 2% w zeszłym tygodniu.

– Shreyashi Sanyal

5 godzin temu

Dane dotyczące sprzedaży detalicznej i przemysłu w Chinach spełniają oczekiwania

Chiny zgłosiły wyższe niż oczekiwano dane dotyczące inwestycji w handel detaliczny i aktywa trwałe w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 5,5%, a produkcja przemysłowa o 7%, w obu przypadkach powyżej oczekiwań analityków. Stopa bezrobocia w miastach osiągnęła w lutym poziom 5,3%.

Inwestycje w nieruchomości spadły o 9% rok do roku w styczniu i lutym, podczas gdy produkcja przemysłowa wzrosła w tym okresie o 9,4%.

Dane dotyczące Chin za styczeń i luty są zwykle łączone w celu wyrównania różnic w porównaniu z Księżycowym Nowym Rokiem, największym świętem narodowym w kraju, podczas którego firmy są zamknięte przez co najmniej tydzień.

– Evelyn Cheng

7 godzin temu

Nikkei 225 przewodził wzrostom w Azji, wspierany przez akcje spółek produkcyjnych

Japoński Nikkei 225 wzrósł w poniedziałek o ponad 2%, przekraczając granicę 39 000 po raz pierwszy od 10 dni, w związku z rosnącymi indeksami spółek z branży produkcyjnej i sektora opieki zdrowotnej.

READ  Akcje Tesli (TSLA) spadły po tym, jak doniesiono, że ogranicza ona produkcję pojazdów elektrycznych w Giga Shanghai

Najbardziej jednak na indeksie zyskała spółka fintech Rakuten Group, która wzrosła o 7,38%.

Inne nazwy na liście, które zyskały najwięcej, to producent samochodów Nissan, który wzrósł o ponad 6,5%, a także firma farmaceutyczna Chugai Pharmaceutical, która wzrosła o 4%.

Jen spadł o 0,18% w związku ze wzrostem indeksu, osiągając cenę 149,29 za dolara.

9 godzin temu

Ekonomista mówi: W tym tygodniu spodziewamy się mniejszej przejrzystości ze strony prezesa Fed Jerome’a Powella

Według głównego ekonomisty EY, Gregory'ego Daco, przewodniczący Fed może zapewnić mniej przejrzystości podczas rozpoczynającego się we wtorek spotkania politycznego banku centralnego.

„Oczekujemy, że przewodniczący Fed Powell będzie mniej przejrzysty niż w styczniu, jeśli chodzi o trwające spotkania w maju i czerwcu w sprawie potencjalnych obniżek stóp procentowych” – stwierdził Daco w piątkowej notatce. „Spodziewamy się jednak, że potwierdzi to, że decydenci Fed rozpoczęli dyskusję na temat łagodzenia polityki, a także harmonogramu i logistyki wyhamowania procesu ilościowego zacieśniania bilansów”.

– Briana Evansa

10 godzin temu

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

W niedzielę kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, ponieważ Wall Street oczekuje na informacje na temat obniżek stóp procentowych przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 20 punktów, czyli 0,05%, podczas gdy kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,1%. Kontrakty futures powiązane z S&P 500 oscylowały w pobliżu linii płaskiej

– Briana Evansa

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *