General Motors zainstaluje 4000 stacji ładowania pojazdów elektrycznych w całej Kanadzie

General Motors planuje zainstalować 4000 stacji ładowania w Kanadzie w ramach dążenia producenta do zwiększenia inwestycji w pojazdy elektryczne.

Firma z Detroit twierdzi, że planuje zainstalować 40 000 stacji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w przyszłym roku, w ramach zobowiązania do wydania 750 milionów dolarów na rozbudowę infrastruktury pojazdów elektrycznych do 2025 roku.

„Spodziewamy się 10 procent całkowitej liczby ładowarek na rynku kanadyjskim” – poinformowała firma CBC News w oświadczeniu.

Firma twierdzi, że stacje ładowania będą instalowane u dealerów GM, ale także w różnych innych miejscach pracy, wielorodzinnych rezydencjach, obiektach sportowych i rozrywkowych oraz na uczelniach i uniwersytetach.

Firma poinformowała, że ​​stacje ładowania będą dostępne dla każdego, kto posiada samochód elektryczny, nie tylko dla osób posiadających samochód wyprodukowany przez General Motors.

Promowanie elektrycznej przyszłości

Ta inicjatywa jest „częścią naszego planu, aby umieścić wszystkich w pojeździe elektrycznym, dzięki czemu dostęp do ładowania jest płynniejszy niż wcześniej” – powiedział w oświadczeniu prezes GM Mark Royce.

„Chcemy zapewnić klientom odpowiednie narzędzia i dostęp do wysyłki tam, gdzie i kiedy ich potrzebują, jednocześnie współpracując z naszą siecią dealerów w celu przyspieszenia ekspansji dostępnej wysyłki w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w tym na obszarach wiejskich i miejskich o niedostatecznym zasięgu”.

Dla porównania, w Kanadzie jest około 11 000 stacji benzynowych, więc 4 000 nowych elektrycznych stacji ładowania oznaczałoby ogromny wzrost liczby miejsc, w których kierowca może uzyskać zastrzyk energii.

Według danych zebranych przez Bloomberg, od 2011 roku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zarejestrowano prawie 1,5 miliona pojazdów elektrycznych.

General Motors w toku Przezbrojenie niektórych fabryk w Kanadzie Aby rozpocząć produkcję samochodów elektrycznych.

Wiadomość pojawia się dzień po wypożyczalni samochodów Hertz ogłosił plany zakupu w tym roku 100 000 samochodów elektrycznych TesliZwiększa to dostępność i rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne.

READ  Jaki wpływ ma podatek od zysków kapitałowych na gospodarkę?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *