Gary Bateman spotyka się z Joelem Quenneville’em, aby przeanalizować stan po zakończeniu play-offów

Gary Bateman spotyka się z Joelem Quenneville’em, aby przeanalizować stan po zakończeniu play-offów

Komisarz NHL Gary Pittman spotka się z głównym trenerem Joelem Quenneville po zakończeniu sezonu, aby przeanalizować jego status, donosi TSN Hockey Insider Darren Dreger.

Dreger poinformował na początku tego miesiąca, że ​​istnieje „duże prawdopodobieństwo” powrotu do NHL poza sezonem dla Quenneville, które wciąż potrzebuje pozwolenia na ligę.

64-latek został powiązany z wolnym domem New York Rangers po tym, jak drużyna rozstała się z Gerardem Gallantem po wyjściu z play-off.

Dreger dodaje, że Stan Bowman, który również potrzebuje pozwolenia, rozmawiał z kilkoma klubami na temat różnych możliwości.

Quenneville zrezygnował z funkcji trenera Florida Panthers jesienią 2021 roku po ujawnieniu szczegółów, w jaki sposób Chicago Blackhawks poradzili sobie z zarzutami, że zawodnik został napadnięty seksualnie przez asystenta trenera w 2010 roku podczas biegu zespołu do Pucharu Stanleya w tym sezonie.

Quenneville był trenerem Chicago, kiedy doszło do nadużycia, podczas gdy Bowman był wówczas dyrektorem generalnym drużyny i objął stanowisko prezesa operacji hokejowych, kiedy ustąpił w 2021 roku.

Bateman powiedział w maju zeszłego roku, że Quenneville nie kontaktował się z nim wtedy w sprawie powrotu do ligi

Bateman powiedział: „Obecnie nic się nie dzieje z Joelem. A jeśli i kiedy odbędzie się prawdziwa rozmowa, skupię się na niej w tym czasie”.

Dodał o procesie: „Zakładam, że Joel go rozpocznie, jeśli i kiedy uzna, że ​​to właściwy czas i czuje się gotowy na powrót i że jest szansa”.

„Ale znowu dokonam oceny w tym czasie”.

Quenneville jest drugim najlepszym trenerem w historii NHL, z 969 zwycięstwami za zaledwie 1244 Scotty’m Bowmanem.

READ  Jak para byłych sójek niebieskich dostała się do Hall of Fame z wątpliwymi problemami

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *