Ford wstrzymuje wysyłkę pickupów F-150 EV

Ford wstrzymuje wysyłkę pickupów F-150 EV

Ford zaprzestał sprzedaży w pełni elektrycznych ciężarówek F-150 Lightning Od 9 lutego przetrzymywano je w celu kontroli jakości.

Rzeczniczka Forda, Emma Berg, nie zidentyfikowała żadnych konkretnych problemów z jakością, które doprowadziłyby do wstrzymania wysyłek, i opisała takie przestoje jako dość rutynową część procesu produkcyjnego w związku z przechodzeniem produkcji pojazdów na nowy rok modelowy. Ford rozpoczął niedawno wysyłkę nowych benzynowych i hybrydowych samochodów ciężarowych F-150 2024.

O wstrzymaniu ładowania jako pierwszy poinformowała branżowa gazeta Automotive News.

Ford sprzedaje znacznie więcej benzynowych i hybrydowych F-150 niż zasilanych akumulatorowo Lightningów. Pełnowymiarowe pickupy serii F są najlepiej sprzedającymi się pojazdami dowolnego typu w Ameryce od ponad 40 lat. W zeszłym roku Ford sprzedał 750 000 ciężarówek serii F, w tym około 24 000 ciężarówek Lightning.

Berg powiedział, że dealerzy Forda mają obecnie na stanie ciężarówki F-150 Lightning, więc klienci powinni mieć możliwość znalezienia ciężarówki do zakupu do czasu ponownego rozpoczęcia dostaw.

Około rok temu Ford zaprzestał produkcji Lightninga ze względu na potencjalny problem z akumulatorem. Produkcja została wznowiona kilka tygodni później.

Lightning to jeden z dwóch pojazdów całkowicie elektrycznych oferowanych przez Forda w Stanach Zjednoczonych. Drugim jest Mustang Mach-E, bliski konkurent Tesli Model Y. W ubiegłym roku Ford sprzedał nieco ponad 40 000 SUV-ów Mach-E.

Dyrektor generalny Forda, Jim Farley, ujawnił niedawno, że Ford ma zespół inżynierów pracujących nad konstruowaniem przyszłych pojazdów elektrycznych.

READ  Ceny supertankowców spadają o 75% po tym, jak OPEC+ odcina dostawy ropy na rynki

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *