Flair Airlines przeprasza i wynagradza pasażera w Kolumbii Brytyjskiej po tym, jak TikTok stał się wirusowy

Flair Airlines przeprasza i wynagradza pasażera w Kolumbii Brytyjskiej po tym, jak TikTok stał się wirusowy

Kiedy w niedzielę studentka Jessica Quiring przybyła na lotnisko w Calgary, dowiedziała się, że jej lot liniami Flair Airlines do Abbotsford został odwołany. Wracała do domu, do Fraser Valley na przerwę w czytaniu, i była zszokowana, gdy dowiedziała się, że zmiana rezerwacji oferowana przez Flaira wylatuje za dwa dni.

„Zadzwoniłem więc pod numer 1-800 i czekałem godzinę” – powiedział Quiring.

Czekając, dowiedziała się o nowych przepisach obowiązujących w Kanadzie mających na celu ochronę pasażerów linii lotniczych.

„Prawo jest krystalicznie jasne” – powiedział Gabor Lukács, obrońca praw pasażerów linii lotniczych. „Duży przewoźnik musi zmienić rezerwację pasażera w konkurencyjnej linii lotniczej, jeśli nie może zarezerwować pasażera w ciągu dziewięciu godzin we własnej sieci”.

Uzbrojony w te informacje, Quiring mógł w końcu porozmawiać przez telefon z klientem Flaira.

„Powiedziałem: «Chłopaki, zarezerwujcie mi bilet konkurencyjnych linii lotniczych». Po prostu odmówili. „Zapytałem kilka razy i przeczytałem słowo po słowie na stronie internetowej, a oni powiedzieli: «Przykro nam, ale nie możemy w niczym pomóc»” – powiedział Quiring.

Nie chcąc czekać dwóch dni, zapłaciła z własnej kieszeni za lot Lynx Air do Vancouver i opublikowała film z tej męki na TikToku.

„Nie spodziewałem się, że ktokolwiek to zobaczy. Byli to bliscy przyjaciele i rodzina, ale film miał prawie milion wyświetleń, co jest absolutnym szaleństwem. Wiele innych osób podzieliło się swoimi historiami i tym, jak im się to przytrafiło” – powiedział Quiring.

Gdy TikTok stał się wirusowy, Flair skontaktował się z 21-latkiem.

„Powiedzieli, że agent się mylił i to mylił się, a ja powinienem był dostać bilet lotniczy od konkurencyjnej linii lotniczej, który mi dano” – powiedział Quiring.

W oświadczeniu dla CTV News dyrektor ds. wsparcia Flair, Lena Lally, powiedziała: „Szczerze przepraszamy panią Quiring za przeżycie, jakiego doświadczyła. W przypadku odwołania lotu zapewniamy wszystkim pasażerom możliwość odszkodowania zgodnie z wytycznymi APPR: Zmiana rezerwacji na Flair lub innej linii lotniczej lub anulowanie rezerwacji ze zwrotem pieniędzy.Podczas tego procesu wystąpił odosobniony błąd w przypadku pani Quiring.Kiedy się o tym dowiedzieliśmy, natychmiast skontaktowaliśmy się z nią, aby przeprosić i zaoferować odszkodowanie.

READ  Zapasy szczepionek spadają po tym, jak dawka Novavax okazała się bardzo skuteczna

Lukacs twierdzi jednak, że jest to problem systemowy, a nie odosobniony przypadek. Obwinia rząd federalny za nieegzekwowanie prawa.

„Powinno się zdarzyć, że linie lotnicze dopuszczające się takich systemowych naruszeń – i podkreślam, że nie tylko Flair, Westjet popełnia w tym zakresie znacznie większe wykroczenia niż Flair – powinny zostać ukarane bardzo wysokimi karami”. jeden, powiedział Lukacs, dodając, że maksymalna kara na mocy obecnych przepisów wynosi 25 000 dolarów, „i w każdym przypadku łamią prawo”.

Ale te kary nie zostały nałożone. Typowa kara za niezapewnienie odpowiedniego alternatywnego środka transportu wynosi kilkaset dolarów za każde naruszenie. „To nie ma realnej mocy odstraszającej” – powiedział Lukacs.

Jego rada dla podróżników, którzy znaleźli się w takiej samej sytuacji jak Góring? Wyjaśnij, że spodziewasz się rezerwacji lotu konkurencji. Jeśli linia lotnicza tego nie akceptuje, zarezerwuj ten lot samodzielnie i dokonaj zwrotu kosztów.

„Jednak nie przyjmuj zwrotu pieniędzy. Typowa sztuczka polega na tym, że próbują odzyskać Twoje pieniądze, a kiedy zaakceptujesz zwrot pieniędzy, umywają od Ciebie ręce”.

Quiring otrzymała zwrot kosztów przejazdu konkurenta, ale podejrzewa, że ​​stało się tak tylko dzięki wideo, które stało się wirusowe.

Chciałaby także kary finansowej dla linii lotniczych, które wielokrotnie ignorują przepisy, i dodała: „Uważam, że to prawo jest świetne, ponieważ chroni pasażerów i powinniśmy móc na nim polegać oraz mieć pewność, że linie lotnicze będą go przestrzegać”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *