Filmy, które mierzą się z najstraszniejszymi wyzwaniami podróży kosmicznych

Filmy, które mierzą się z najstraszniejszymi wyzwaniami podróży kosmicznych

Wieczna wojna (TBA)

Być może najlepszą historią dotyczącą podróży kosmicznych z prędkościami relatywistycznymi jest historia Joe Haldemana Wojna jest wieczna. Został napisany częściowo w odpowiedzi na szowinizm (i trochę faszyzm) Żołnierze statku kosmicznegoPowieść wykorzystuje relatywistyczne dylatację czasu jako świetną metaforę żołnierzy powracających do domu podczas wojny w Wietnamie. Dylatacja czasu służy do zobrazowania, jak to jest wrócić do domu po walce i odkryć ogromne zmiany społeczne, które zaszły w domu, ale w związku z wieloma wojnami kosmicznymi. Krótko mówiąc, jest to doskonała pożywka dla filmów.

Prawa do filmu zmieniły właściciela od 1988 roku. Przez długi czas Ridley Scott był gotowy wyreżyserować książkę, planując uczynić z niej spektakl 3D, który mógłby mu dorównać. obraz symboliczny (Co również wiązało się z podróżami kosmicznymi podlegającymi dylatacji czasu, ale aby się tego dowiedzieć, będziesz musiał przeczytać wiele materiałów zza kulis.) Jednak w 2015 roku prawa wygasły i zostały szybko zakupione przez Warner Bros. Celem było zrobienie z niego samochodu Channinga Tatuma. Film podobno wciąż znajduje się w fazie rozwoju, ale niczym statek kosmiczny poruszający się z prędkością bliską światła, czas płynie powoli w piekle rozwoju.

I hojne pochwały

W momencie pisania tego tekstu MGM właśnie ogłosiło datę premiery swojej adaptacji Projekt Zdrowaś MaryjoEkstrapolacja powieści autorstwa Marsjanin Autor Andy Weir wraz z Philem Lordem i Chrisem Millerem zasiadają w (dwukrzesłowym) fotelu reżyserskim. Film z Ryanem Goslingiem w roli głównej jest próbą stworzenia twardego thrillera science fiction o astronaucie, który udaje się do pobliskiej gwiazdy, aby znaleźć źródło tajemniczej, kosmicznej formy życia, która przyćmiewa nasze słońce.

w odróżnieniu Wojna jest wiecznadylatacja czasu nie stanowi dużej części historii poza podkreśleniem izolacji bohatera, ale nadal jest o tym wspominana w książce i stanowi kluczowy punkt fabuły.

READ  Możesz eksplorować cały widzialny wszechświat dzięki nowej interaktywnej mapie

Poza filmami istnieje grupa programistów, którzy wcześniej pracowali nad… Efekt masowy Games ogłosiło właśnie grę RPG akcji, Wyjście, pozornie twarda science fiction w wydaniu kosmicznej opery, w której gracz będzie doświadczał dylatacji czasu podczas przemieszczania się z systemu do systemu, podczas gdy epoki mijają za nim. Jednak po wielu poszukiwaniach znaleźliśmy pięć ukończonych filmów wykorzystujących dylatację czasu, z czego trzy zaburzają naukę (jeśli znacie jakieś inne, dajcie nam znać w komentarzach. Nie jest to próba stymulowania uczestnictwa, myślę, że po prostu chcę zobaczyć te filmy!).

Oczywiście wiele historii o podróżach kosmicznych wciąż sprowadza się bezpośrednio do hipernapędu, ale obejmując podróże kosmiczne, nie tylko otwierasz możliwości, aby ludzie mogli spojrzeć poza swój wiek i pokazać, w jaki sposób czasoprzestrzeń może zachowywać się jeszcze dziwniej niż kiedykolwiek. Tworzenie fantastyki naukowej. Odkryjesz także, jak duży jest nasz świat.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *