Fanny Willis jest wstrząśnięta potencjalnymi zeznaniami złożonymi przeciwko niej w ostatniej chwili

Fanny Willis jest wstrząśnięta potencjalnymi zeznaniami złożonymi przeciwko niej w ostatniej chwili

Fannie Willis może być zszokowana zeznaniami złożonymi w ostatniej chwili przez kluczowego świadka podczas przesłuchania w sprawie etyki, podczas gdy ona walczy o pozostanie w sprawie Donalda Trumpa o ingerencję w wybory.

Prokuratorzy poprosili Stana Brody'ego, pracującego dla Acumen Wines, o złożenie zeznań podczas oświadczeń końcowych na przesłuchaniu Willisa w sprawie etyki po tym, jak w zeszłym miesiącu powiedział CNN, że gościł prokuratora hrabstwa Fulton i że mężczyzną, o którym się później dowiedział, był prokurator specjalny Nathan Wade podczas dwugodzinnego przesłuchania. godzinna degustacja wina na początku 2023 r.

Brody powiedział, że Willis zapłacił gotówką za dwie butelki wina o wartości około 150 dolarów każda i degustację za 50 dolarów.

W zeszłym miesiącu Willis składała zeznania na dwudniowej rozprawie po oskarżeniach Michaela Romana, byłego pracownika Trumpa i współoskarżonego, że miała romans z Wade’em, specjalnym prokuratorem, którego wyznaczyła w tej głośnej sprawie. Twierdzono także, że para czerpała korzyści finansowe z pieniędzy podatników.

Willis i Wade przyznali później, że byli w związku, ale zaprzeczyli konfliktowi interesów. Głównym punktem spornym stał się harmonogram ich związku, a Roman stwierdził, że zaczął się wcześniej, niż przyznali. Prawnicy Trumpa sprawdzili bilingi telefoniczne, z których wynika, że ​​para była w związku, zanim w Gruzji rozpoczęła się sprawa o oszustwo wyborcze. Newsweek Willis poprosił o komentarz za pośrednictwem LinkedIn.

Fanny Willis zeznaje podczas rozprawy w sprawie stanu Georgia przeciwko Donaldowi Trumpowi w sądzie okręgowym hrabstwa Fulton. Dzisiaj sędzia Scott McAfee wysłucha mów końcowych, ale zeznania złożone w ostatniej chwili…


Zdjęcie: Alyssa Pointer-Paul/Getty Images

Willis prowadzi sprawę przeciwko Trumpowi i 18 innym osobom oskarżonym w 41-osobowym akcie oskarżenia o próbę odwrócenia porażki w wyborach w 2020 r. w Gruzji.

READ  Biden nie może uniknąć protestów w związku ze swoim poparciem dla Izraela

Były prezydent nie przyznał się do wszystkich 13 postawionych mu zarzutów i stwierdził, że sprawa ma podłoże polityczne, gdyż jest on najbardziej prawdopodobnym kandydatem Partii Republikańskiej do nominacji prezydenckiej.

W czwartek w złożonym w sądzie wniosku prokuratorzy zwrócili się do sądu o dopuszczenie zeznań Brody'ego, zarówno w formie zeznań pisemnych, jak i ustnych.

„Pan Brody będzie mógł złożyć zeznania w wyznaczonym przez sąd terminie, a jeśli sąd odmówi przyjęcia tego oświadczenia, państwo z szacunkiem zwraca się do pana Brody’ego o pozwolenie na złożenie zeznań na rozprawie aktualnie zaplanowanej w tej sprawie” – napisali prokuratorzy. Jak wynika z pisma. Depozyt Zrzut ekranu opublikowany na Xdawniej Twitter, autorstwa reporterki Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego Tamar Hallerman.

W czwartek prokurator generalny stanu Georgia i były zastępca prokuratora generalnego Philip Holloway przedstawili w Fox News analizę przesłuchania Willisa. Ameryka raportuje

„Wszystko to razem składa się na bardzo poważny zbiór okoliczności dla pani Willis, jeśli sędzia uzna, że ​​dopuściła się oszustwa w sądzie lub jeśli skłamie pod przysięgą” – Holloway stwierdziła o rzekomych rozbieżnościach dotyczących czasu jej związku z nią. zaczął Wade. „Konsekwencje dla niej mogą być bardzo poważne”.

Po rozprawie sędzia McAfee podejmie decyzję, czy odsunąć Willisa od sprawy. Jeśli rozstrzygnie na korzyść jej zwolnienia, nie wiadomo, jak będzie dalej przebiegać sprawa i kto mógłby ją zastąpić w nadzorowaniu sprawy.