Emerytowany minister obrony uważa, że ​​szczere rozmowy na temat wyzwań militarnych to „dobra rzecz”.

Emerytowany minister obrony uważa, że ​​szczere rozmowy na temat wyzwań militarnych to „dobra rzecz”.

Trzej emerytowani szefowie kanadyjskiej obrony twierdzą, że szef sztabu obrony gen. Wayne Eyre podejmuje właściwy krok, udostępniając publiczne dane na temat wyzwań stojących przed Kanadyjskimi Siłami Zbrojnymi (CAF) w związku z niedoborami personelu, starzejącym się sprzętem i gotowością operacyjną.

Ten poziom szczerości nie jest zwykle widoczny wśród dowódców wojskowych, jeśli chodzi o dzielenie się problemami z Kanadyjskimi Siłami Zbrojnymi, ale emerytowany dowódca Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych i były szef Sztabu Obrony, gen. Tom Lawson, postrzega to jako coś pozytywnego.

Myślę, że dobra, jasna rozmowa w tej chwili jest dobrą rzeczą. Powiedziałem wcześniej, że jestem optymistą. Myślę, że dzieli się niektórymi z tych opowiadańPomagają mu problemy terminologiczne [Gen. Wayne Eyre] „Pogódź się z tym” – powiedział Lawson. Blok zachodni Gospodarz Mercedes Stevenson.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

W odcinku z 7 stycznia 2024 r. Stevenson spotkał się z Lawsonem, emerytowanym dowódcą Królewskiej Marynarki Wojennej Kanady, wiceadmirałem Markiem Normanem i emerytowanym zastępcą szefa Sztabu Obrony, generałem porucznikiem. Guy Thibault w celu omówienia problemów stojących przed CAF.

„Niektóre problemy, z którymi boryka się prezydent i cała jego kadra kierownicza, mają charakter szerszy i bardziej wewnętrzny niż te, z którymi borykała się nasza trójka” – powiedział Lawson.

„Niedobory personelu, zużycie floty i braki części zamiennych to rzeczy, które obecnie bardzo utrudniają sytuację. Do tego dochodzi oczywiście właśnie ogłoszona cięcia budżetowe. „


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Badanie wykazało, że ponad połowa Kanadyjczyków uważa swoją armię za „starą i przestarzałą”.


W ramach szerszych obrad budżetowych Sekretarzowi Obrony Blairowi powierzono zadanie ograniczenia wydatków na obronę o 1 miliard dolarów. Blair powiedziała wcześniej, że szukają talentów w takich obszarach jak doradztwo i zarządzanie.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

READ  Blinken apeluje do Europy o pozbycie się uzależnienia od rosyjskiej energii

Tymczasem Kanadyjskie Siły Zbrojne działają w coraz bardziej niestabilnym świecie w obliczu trwającej wojny na Ukrainie, konfliktu między Izraelem a Hamasem, militarnej postawy Chin i rosnących wezwań do pomocy w przypadku klęsk żywiołowych.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„To niestety rodzaj idealnej burzy, w której wszystkie te wyzwania nakładają się w czasie i przestrzeni na coraz bardziej zewnętrzne wyzwania związane z globalnym bezpieczeństwem” – powiedział Norman.

„Zespół, który próbuje sobie z tym poradzić. Gdziekolwiek się zwrócą, napotykają kolejną przeszkodę, kolejną przeszkodę i kolejne wyzwanie.

Chociaż wyzwania związane z personelem i sprzętem w CAF są palącymi problemami dnia codziennego, Norman uważa, że ​​źródłem problemu jest czas.

„Wyzwaniem jest czas, a czasu nie można skrócić. Minęły dziesięciolecia, zanim problemy te wróciły do ​​domu i uregulowały się w sposób, w jaki je teraz postrzegamy, i nie ma szybkiego rozwiązania. Nawet jeśli jest apetyt i wola, aby spróbować rozwiązać napraw to.”


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Rząd Kanady obcina budżet obronny o 1 miliard dolarów


Kanada stanęła także w obliczu pytań dotyczących jej zdolności do wywiązania się z zobowiązań, takich jak przeznaczenie 2% PKB na obronę, zgodnie z wymogami naszego członkostwa w NATO.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Thibault powiedział, że Kanada pokazuje, że nadal może być graczem na arenie międzynarodowej, wskazując na wspólną operację na Łotwie pod przewodnictwem Kanady, przyznał jednak, że ma niedociągnięcia.

„Mamy przydatne zdolności, ale nie mamy pełnego zestawu zdolności, które umożliwiłyby nam spełnienie oczekiwań Kanady i pełnego zrealizowania naszego wkładu w koalicję” – powiedział Thibault.

READ  Setki ludzi utknęły na autostradzie przez prawie dzień po zamieci w Wirginii

„Siły kanadyjskie to polisa ubezpieczeniowa na wypadek sytuacji awaryjnych, których nie można przewidzieć, więc brak przygotowania oznacza ryzyko, jakie podejmujemy, nie będąc przygotowanym na nieoczekiwane”.

Emerytowani dowódcy CAF zgadzają się, że poczyniono pozytywne kroki po stronie zaopatrzenia, a Lawson odnotowuje kontrakty Sił Powietrznych o wartości ponad 40 miliardów dolarów na modernizację kanadyjskiej floty samolotów wojskowych w ciągu najbliższych kilku dekad.

Norman podkreśla jednak potrzebę rozsądnego, długoterminowego planowania, aby zapewnić zatrudnienie ludzi do pomocy w obsłudze i konserwacji nowego sprzętu wojskowego.

„Nawet nowe rzeczy są wciąż nieuchwytne i ostatecznie stają się starymi” – powiedział Norman. „Należy to wziąć pod uwagę w planowaniu długoterminowym”.

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *