Elon Musk twierdzi, że xAI udostępni w tym tygodniu oprogramowanie Grok

Elon Musk twierdzi, że xAI udostępni w tym tygodniu oprogramowanie Grok

Elon Musk twierdzi, że jego firma xAI zajmująca się sztuczną inteligencją (AI) otworzy kod źródłowy swojego modelu opartego na języku, po ciągłej krytyce Muska pod adresem OpenAI za porzucenie swojej pierwotnej misji non-profit w zakresie open source.

W listopadzie xAI wypuściło swój pierwszy produkt, Grok, model języka AI będący bezpośrednią konkurencją dla ChatGPT OpenAI. Chociaż Musk wraz z Samem Altmanem pomógł założyć OpenAI, pozostał w firmie do 2018 r., po czym odszedł po nieporozumieniach co do przyszłego kierunku rozwoju firmy.

Niedawno Musk skrytykował OpenAI za partnerstwo z Microsoftem i innymi źródłami finansowania, dzięki któremu produkty są zastrzeżonym oprogramowaniem innym niż open source i oficjalnie czynią firmę nastawioną na zysk. Musk ogłosił także plany pozwania OpenAI i Sama Altmana na początku tego miesiąca, a w poniedziałek przedsiębiorca włożył pieniądze w gębę. reklama xAI planuje udostępnić oprogramowanie Grok już w tym tygodniu.

Oprogramowanie, które stanie się oprogramowaniem typu open source, oznacza, że ​​jego kod źródłowy będzie publicznie dostępny do modyfikacji i ponownego udostępniania, co w ciągu ostatnich kilku lat Musk coraz częściej podkreślał jako ważne. Inne firmy, takie jak Meta i Mistral, również oferują modele języków AI typu open source.

Po ogłoszeniu pozwu Muska OpenAI udostępniło… Post na blogu W zeszłym tygodniu powiedział, że Musk zgodził się już na przejście na model nastawiony na zysk w 2015 r., a w latach 2015–2016 przeprowadził nawet serię korespondencji e-mailowej. W poście napisano również, że Musk wysłał e-mail do kierownictwa OpenAI, sugerując, że firma AI powinna „związać się z Teslą jako dojną krową” na początku 2018 roku.

„Musimy uzyskać kwotę znacznie większą niż 100 milionów dolarów, aby nie wyglądać beznadziejnie w porównaniu z wydatkami Google i Facebooka” – napisał Musk w innym e-mailu z 2015 roku. „Myślę, że powinniśmy powiedzieć, że zaczęliśmy od finansowania w wysokości 1 miliarda dolarów”. zobowiązanie. to jest prawdziwe. Omówię wszystko, czego nie robi nikt inny.

READ  Jedna z wiodących grup zajmujących się bezpieczeństwem samochodowym przetestowała 14 częściowo zautomatyzowanych systemów i tylko jeden zakończył się sukcesem

Jaka jest Twoja opinia? Daj mi znać na adres [email protected], znajdź mnie na @Zachary ViscontiMożesz też przesłać nam swoje wskazówki na adres [email protected].

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *