Eksperci krytykują SpaceX po tym, jak drugi lot testowy firmy doprowadził do niszczycielskiej eksplozji, która „spaliła” lokalny obszar

Eksperci krytykują SpaceX po tym, jak drugi lot testowy firmy doprowadził do niszczycielskiej eksplozji, która „spaliła” lokalny obszar

SpaceX w dalszym ciągu znajduje się pod ostrzałem ekologów, którzy twierdzą, że działania firmy zagrażają dzikiej przyrodzie i środowisku w południowym Teksasie.

Firma z branży lotniczej przeprowadziła kilka startów swojego statku kosmicznego w Boca Chica w Teksasie. W kwietniu 2023 r. minęła rocznica Pierwszy test bliskoorbitalny Za statek kosmiczny, który nazywany jest najpotężniejszą rakietą, jaką kiedykolwiek zbudowano.

Ale rakieta eksplodowała – najwyraźniej Planowane wydarzenie – wzniósł chmurę gruzu, która opadła nad miastem oddalonym o sześć mil i spowodowała przypływ podobny Na trzęsienie ziemi.

„To było naprawdę przerażające” – powiedział jeden z mieszkańców Powiedzieć New York Times.

Silniki rakietowe wyrwały także część betonowej platformy startowej, a kawałki betonu z platformy wyleciały w powietrze, uszkadzając samochód zaparkowany w pobliskim miasteczku.

Wystrzelenie statku kosmicznego Starship w listopadzie 2023 r. spowodowało podobną eksplozję, która rozrzuciła szczątki po całym regionie wspomniany Do maja San Antonio.

Eksplozje te wpłynęły również na lokalne środowisko, ponieważ plaża i otaczające ją równiny pływowe w pobliżu wyrzutni zostały uderzone przez gigantyczne betonowe głazy i inne śmieci. Doszło do licznych pożarów krzaków – na skraju 150 akrów Spłonął w pierwszym ogniu, podczas gdy 11 akrów Według MySA w drugim przypadku uszkodzone zostały „wrażliwe wydmy”.

Lokalna grupa ekologiczna Friends of Wildlife powiedziała MySA, że obszar ten jest ważny Dom Dla rzadkich, zagrożonych i zagrożonych gatunków, takich jak dziki kot, sokół wędrowny, siewka rdzawa, kępka czerwona, siewka śnieżna i szyna czarna. Jest to również ważne miejsce na wiosnę i jesień Migracja ptaków. I Zagadkowy żółw morski Kempa Według MySA gniazda znajdują się zaledwie ćwierć mili od miejsca startu.

READ  Powierzchnie biurowe w centrum Calgary osiągają nowy etap wakatów

Chociaż ogólny wpływ na dziką przyrodę nie jest znany, kwietniowa eksplozja „spaliła” populację błękitnych krabów naziemnych i siedem jaj przepiórczych bobwhite w lokalnym parku stanowym. Biolodzy z US Fish and Wildlife Service pozostają z niedowierzaniem w związku ze szkodami dla środowiska spowodowanymi uwolnieniem.

SpaceX spotkało się również z ostrym sprzeciwem za plany zrzucania zanieczyszczonej wody, która degraduje tereny podmokłe. Niedawno spółka zażądała zbycia ponad 200 000 Galony ścieków z South Bay i nie tylko 1100 Według MySA ludzie zgłaszali uwagi sprzeciwiające się Teksaskiej Komisji ds. Jakości Środowiska.

powiedział Jim Chapman, prezes FOWC Port I to pomimo lokalnego środowiska To może nie wydawać się dużo„To bardzo ważny obszar dla wielu ptaków przybrzeżnych i ważne siedlisko dla wielu zagrożonych zwierząt. Niewiele jest takich miejsc, to obszar wyjątkowy”.

Tymczasem założyciel i właściciel SpaceX Elona Muska (@elonmusk) przeniósł się na Twittera, wcześniej znanego jako X, w kwietniu 2023 r Powiedzieć: „Gratulacje @SpaceX Weź udział w ekscytującej wersji beta gry Starship! Wiele się nauczyłem [the] Kolejne uruchomienie testowe za kilka miesięcy.

Dołącz do naszego bezpłatnego biuletynu, aby otrzymywać cotygodniowe aktualizacje na temat najfajniejszych innowacji Poprawa naszego życia I Chroń naszą planetę.


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *