Egipt jest gospodarzem 23. Jasnej Gwiazdy, w której biorą udział 34 kraje

Egipt jest gospodarzem 23. Jasnej Gwiazdy, w której biorą udział 34 kraje

Jemeńskie źródła w Sanie ujawniły, że milicja Houthi zastąpiła do 36 000 członków swojej sekty w miejsce nauczycieli, którzy uciekli przed represjami na swoich obszarach kontroli lub szukali pracy w innych zawodach, ponieważ 7 lat temu obcięto im pensje.

Źródła poinformowały Asharqa Al-Awsata, że ​​bojówki zastępują około 20 000 innych pracowników sektora publicznego, w większości nauczycieli, zanim osiągną porozumienie z prawowitym rządem w sprawie mechanizmu wypłaty wynagrodzeń pracownikom.

Wskazali, że tak zwane biuro edukacyjne przywódców Huti nadzorowało mianowanie w ciągu ostatnich dwóch lat dwóch grup swoich członków, około 35 000.

I umieścił ich w szkołach publicznych pod pretekstem załatania braków kadrowych po tym, jak tysiące nauczycieli uciekło z terenów kontrolowanych przez organizację w obawie przed represjami. Inni uciekali się do różnych zawodów, aby utrzymać siebie i swoje rodziny po obniżeniu pensji.

Według tych źródeł, zamiast nowej grupy nauczycieli, urząd zamierza zatrudnić nową grupę około 30 000 tzw. wolontariuszy.

Terroryzowanie nauczycieli

Krok ten ma na celu zastraszenie nauczycieli, którzy strajkują już drugi miesiąc, grożąc im zwolnieniem z pracy.

Wewnętrzny raport tzw. Komisji Edukacji przytacza informację kierownictwa Ministerstwa Oświaty w nieuznawanym rządzie, że większość kadry nauczycielskiej wróciła do pracy po wypłacie pierwszej raty miesięcznej premii z Funduszu Nauczycielskiego.

Jednak po zaprzestaniu wypłat nauczyciele opuścili szkoły, zwłaszcza że ministerstwo ds. zamachu stanu w dalszym ciągu wypłacało pensje swoim wolontariuszom.

Potwierdza to, że celem jest zmuszenie kadry oświatowej do opuszczenia szkół i zastąpienie ich elementami Houthi, według trzech źródeł w sektorze edukacji w Sanie. ‏

Dochody państwa na wspieranie sekciarstwa

Wiceminister edukacji w rządzie zamachu stanu Khaled Jedar powiedział, że comiesięczne dodatki motywacyjne dla nauczycieli pochodzące z dochodów Funduszu Nauczycieli ustały, ponieważ nie były wypłacane.

Jedar powiedział, że miesięczne potrzeby na pokrycie świadczeń motywacyjnych przekraczają 7 miliardów riali, mimo że w zeszłym miesiącu zapowiedział, że ministerstwo zamierza wypłacać dodatki motywacyjne dla nauczycieli przez trzy kolejne miesiące.

READ  Blinken mówi, że USA inwestują w Afryce bez niezrównoważonego zadłużenia

Lokalne źródła w Sanie podają, że urzędnik Houthi nie odpowiedział na pytania członków tzw. Izby Reprezentantów dotyczące zdolności ministerstwa do wypłacania wynagrodzeń wyższym urzędnikom. Tymczasem nauczycielom odmawia się wynagrodzeń

Rząd Jemenu twierdzi, że milicja Huti otrzymuje rocznie około 1,4 biliona riali wyłącznie z wpływów z podatków i ceł

Według źródeł oświatowych rząd Houthi przejął około miliarda riali z dochodów Funduszu Rozwoju Umiejętności ministerstwa edukacji wywołanego zamachem stanu na pokrycie wydatków egzaminów w szkołach podstawowych i średnich.

Organizacja nałożyła także na uczniów szkół publicznych roczne opłaty za „wkład społeczności” w wysokości 15 dolarów na ucznia, co spowodowało, że tysiące uczniów zostało pozbawionych edukacji.

Rodziny nie są w stanie wypłacić tych kwot ze względu na pogarszającą się sytuację ekonomiczną, gdyż 70 proc. populacji jest uzależniona od pomocy organizacji pomocowych.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *