Dzięki Ontario Vaccine Certification adwokaci pytają: Jak będziesz pracować z bezdomnymi?

Andrew Fletcher powiedział, że został w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19, ale teraz niepokoi się, jak to udowodnić.

Ontario ogłosiło w środę plan certyfikacji szczepionek. Jest to narzędzie przeznaczone do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa i zapobiegania przyszłym wyłączeniom.

Plan będzie wymagał dokumentacji, aby uzyskać dostęp do miejsc, które według hrabstwa są „wysokiego ryzyka”, takich jak siłownie, restauracje i kina, co czyni go najnowszym w fali protokołów potwierdzających szczepienia ogłoszonych dla obiektów, miejsc pracy i nie tylko. Usługi w miastach Ontario w ostatnich tygodniach.

To polityka, która utrudni życie ludziom takim jak on, którzy doświadczają bezdomności, mówi Fletcher, który mieszka na kempingu w Hamilton i powiedział, że od sześciu lat jest na nierównej ulicy.

„Większość z nas, łącznie ze mną, w ogóle nie ma tożsamości” – powiedział 60-letni Fletcher. „Więc jak zdobędziemy te paszporty?”

To obawa podzielana przez adwokatów. Zastanawiają się, jak sprawdzi się dowód systemu szczepień u osób bez drukarki, nie mówiąc już o smartfonie.

Ulepszony system certyfikacji szczepionek COVID-19, jak nazywa go rząd hrabstwa, wejdzie w życie 22 września. Aby rozpocząć, ludzie będą musieli wejść w określone miejsca, przedstawić dowód tożsamości ze zdjęciem oraz papierową lub PDF paragonów za szczepienia.

To żądanie zwróciło uwagę Dona Seymoura, dyrektora generalnego Wesley, organizacji non-profit, która zapewnia wsparcie zmarginalizowanym i wrażliwym ludziom w Hamilton.

– Jest w tym wiele komplikacji – powiedział po oświadczeniu premiera w środowe popołudnie.

„Możesz na przykład wydrukować certyfikat szczepionki. Ilu bezdomnych ma drukarki?”

Jest też dodatkowy wymóg dotyczący identyfikatora, który Fletcher również oznaczył jako problem.

Nawet jeśli ktoś jest w stanie wydrukować swój certyfikat, będzie musiał go zatrzymać i jakąś formę identyfikacji, co powiedział Seymour może być trudne dla osób zmagających się z uzależnieniami, problemami zdrowia psychicznego lub żyjących w tragicznych warunkach.

READ  Elon chce zrobić świetną usługę Tesli; Aby zapewnić 100 USD kredytu na anulowanie

„Certyfikat jest tak dobry, jak to, czy możesz się go trzymać, czy nie” – powiedział. „Wiele osób, z którymi pracujemy, często traci dokumenty tożsamości”.

Brat Richard McVeigh, dyrektor naczelny Good Shepherd, który służy również wrażliwym ludziom w Hamilton, powiedział, że certyfikat szczepionek jest czymś, o co jego organizacja „walczy”.

„Myślę, że może to być poważna przeszkoda” – powiedział. „Szczególnie dla osób, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym, które nie chcą się szczepić”.

Podobne obawy były zgłaszane wcześniej Organizacje wspierające w Kolumbii Brytyjskiej I Quebec Prowincje te uruchomiły własne systemy zatwierdzania szczepionek.

Chodźmy13:03Szczepionka paszportowa a społeczność bezdomna

Trwają rozmowy na temat potencjalnego wykorzystania paszportów szczepionek w Quebecu. Niektórzy zastanawiają się, gdzie pozostawi to osoby doświadczające bezdomności i obawiają się, że może to stanowić przeszkodę w dostępie do niektórych usług. Porozmawiamy o tym z Jamesem Hughesem z Old Brewery Mission. 13:03

Restauracje to miejsce, na którym niektórzy polegają

Urzędnicy powiedzieli podczas środowego ogłoszenia, że ​​hrabski system certyfikacji szczepionek dotyczy wielu zamkniętych przestrzeni, w których maski nie są noszone przez cały czas.

Wśród wymienionych miejsc znajdują się restauracje, które według Seymoura mogą stanowić duży problem dla osób bezdomnych i polegają na miejscach fast food, takich jak Tim Hortons lub McDonald’s, aby dostać się do toalety lub jako miejsce do ogrzania się lub ochłodzenia, w zależności od pory roku .

Dodał, że w niektórych przypadkach ludzie chętniej rozdają innym bony upominkowe, takie jak Tim Cards, niż gotówkę, co również może stanowić problem, jeśli nie można ich już używać.

Obawy pojawiły się również w Quebecu, gdzie uruchomiono własny system zatwierdzania szczepionek. (Graham Hughes/Kanadyjska prasa)

Po powrocie do obozu Fletcher powiedział, że otrzymał drugą dawkę od pracownika pomocniczego, który odwiedził obóz, w którym przebywał około dwa miesiące temu. Obecnie ma telefon komórkowy, ale mówi, że często jest kradziony i wierzy, że dowód na to, że wymagania szczepień odróżnią ludzi takich jak on od reszty społeczeństwa.

READ  Rząd nowo zbudowanej Tesli Model Y zauważony poza Giga Texas [Update]

„Jak mamy żyć?” Zapytał. „Na ulicach jest też wielu farbowanych ludzi, którzy nie chcą być częścią… żadnego programu oferowanego przez rząd”.

Seymour powiedział, że Wesley i inne organizacje wspierające byłyby skłonne drukować rachunki za szczepienia dla wszystkich zainteresowanych, ale to pomogłoby tylko na długi czas.

Według lokalnych urzędników największą przeszkodą, jakiej spodziewają się obie organizacje, jest przejście na kod QR i mobilną „aplikację weryfikacyjną”, która będzie służyć jako dowód stanu szczepień od 22 października.

„Zakłada się, że każdy ma telefon” – powiedział Seymour. „to nie jest prawda.”

Hrabstwo mówi, że „narzędzia alternatywne” nadchodzą

W reklamie Ontario nie wspomniano konkretnie o osobach doświadczających bezdomności. a Strona FAQ Podziel się w środę mówi, że w nadchodzących tygodniach hrabstwo zapewni „alternatywne narzędzia dla osób, które nie mają adresu e-mail, karty zdrowia ani dowodu tożsamości”.

CBC Hamilton skontaktowało się z Departamentem Zdrowia w celu uzyskania komentarza.

Podczas pandemii Good Shepherd zaczął dystrybuować telefony, zwłaszcza aby ludzie mogli śledzić i śledzić wizyty w opiece zdrowotnej, powiedział McPhee, dodając, że uważa, że ​​podobne podejście jest potrzebne w przyszłości.

„Myślę, że będziemy musieli wymyślić sposoby, w jakie możemy być kreatywni w dawaniu ludziom znajdującym się w ekstremalnych warunkach… dostępu do ich informacji medycznych”.

Obie organizacje zapowiedziały, że będą monitorować wpływ planu hrabstwa na ludzi, którym służą, i w razie potrzeby chętnie udzielą pomocy lub zgłoszą obawy rządowi.

„Wiem, że to z właściwych powodów” – powiedział Seymour. „Ale są bariery, które będziemy musieli pomóc ludziom w negocjacjach”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *