Dyrektor generalny Suncor jest dumny z poprawy bezpieczeństwa pracowników i rentowności w kwartalnych aktualizacjach

Otwórz ten obraz w galerii:

Ciężarówka ładuje piaski roponośne w zakładzie Suncor w pobliżu Fort McMurray w Alta. 1 września.Wiktor R. Kivano/Associated Press

Nowy dyrektor generalny SU-T firmy Suncor Energy Inc., Rich Krueger, ma między przebiciem szacunków rynkowych dotyczących zysków za trzeci kwartał a wyraźną poprawą swoich rekordów bezpieczeństwa i jest pewny kierunku, w jakim pod jego rządami zmierza gigant energetyczny z Calgary.

W środę wieczorem spółka zaobserwowała zysk netto w wysokości 1,54 miliarda dolarów w kwartale zakończonym 30 września, w porównaniu do straty w wysokości 609 milionów dolarów rok temu. Suncor podał, że jego zysk na akcję wyniósł 1,19 dolara, w porównaniu ze stratą 45 centów na akcję w tych samych trzech miesiącach 2022 roku.

Słabe wyniki Suncor w porównaniu z innymi spółkami zajmującymi się piaskami roponośnymi w ostatnich latach sprawiły, że stał się on celem amerykańskiego funduszu hedgingowego Elliott Investment Management LP. Pragnąc zmian, Elliott w 2022 roku rozpoczął kampanię mającą na celu zwolnienie kilku menedżerów i rozważa sprzedaż sieci stacji benzynowych Petro-Canada należącej do Suncor.

Jednak to kiepskie wyniki firmy w zakresie bezpieczeństwa – w tym pięć zgonów w miejscu pracy między grudniem 2020 r. a lipcem 2022 r. – naprawdę wstrząsnęły inwestorami i doprowadziły do ​​rezygnacji ówczesnego dyrektora generalnego Marka Little’a zeszłego lata.

Wyzwanie polegające na odwróceniu Suncoru zwabiło pana Kruegera na emeryturę. Jako ekspert ds. ropy i gazu, który kiedyś kierował Imperial Oil Ltd., obejmując stery w kwietniu, zobowiązał się do przywrócenia dobrej kondycji firmy w zakresie bezpieczeństwa, rentowności i wydajności.

Podczas rozmowy z inwestorami w czwartek rano Krueger powiedział, że „naprawdę dobrze się czuje” w związku z działalnością Suncor, w tym z jej wynikami w zakresie bezpieczeństwa.

Liczba odnotowanych obrażeń w firmie Suncor spadła o 10 procent w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku, a w 2023 r. nie odnotowano żadnych obrażeń zagrażających życiu ani zmieniających życie. W trzecim kwartale w jej działalności na niższym szczeblu łańcucha dostaw nie odnotowano żadnych odnotowanych obrażeń — był to pierwszy kwartał bez obrażeń. Kwartał w historii firmy.

READ  Ceny ropy naftowej w dalszym ciągu rosną w związku z wiadomościami o uzupełnieniu Strategicznej Rezerwy Ropy

„Osiągnęliśmy poprawę w każdym sektorze działalności” – powiedział w czwartek Krueger, przypisując postęp „wysoce ukierunkowanemu wysiłkowi, który obejmuje przywództwo, szkolenia, procedury, zaangażowanie siły roboczej i technologię”.

Oprócz poprawy bezpieczeństwa Krueger pragnie większej wydajności, aby pomóc obniżyć koszty produkcji baryłki ropy dla Suncor.

Powiedział, że żaden obszar firmy nie będzie zwolniony z dokładnej analizy, aby osiągnąć ten cel.

Weźmy na przykład operacje wydobycia piasków roponośnych. Suncor kupuje większe, wydajniejsze ciężarówki, aby zastąpić mniejsze i droższe pojazdy – a każda z nich będzie autonomiczna lub zdolna do działania bez kierowcy.

Obecnie w swojej głównej fabryce firma posiada 31 autonomicznych ciężarówek. Oczekuje się, że do końca 2024 r. liczba ta osiągnie 91, co sprawi, że będzie to największa na świecie flota autonomicznych superciężarówek z pojedynczą kopalnią, powiedział Krueger.

Kolejną miarą efektywności jest zapewnienie, aby transformacje były jak najbardziej opłacalne.

Zmiana to planowe wyłączenie zakładu przemysłowego w celu wykonania ważnych prac konserwacyjnych. To kosztowne przedsięwzięcie. Firma Suncor wydaje rocznie około 1,3 miliarda dolarów na główne utrzymanie obiektu, co stanowi około 20 procent całkowitych wydatków kapitałowych.

Chociaż Suncor ma jeszcze wiele do zrobienia, aby stać się najlepszym w swojej klasie, ostateczna wizja jest taka, że ​​„przeprowadzenie transformacji powinno stanowić odrębną, podstawową kompetencję firmy” – powiedział Krueger.

Suncor zredukował także liczbę wewnętrznych pracowników, których łączna liczba ma osiągnąć 1500 do końca roku. Cięcia te i mniejsza liczba zatrudnionych wykonawców spowodują roczne obniżki kosztów o 450 mln dolarów począwszy od 2024 r., czyli o około 50 mln dolarów powyżej pierwotnego celu – dodał.

„Z pewnością nie było to łatwe dla naszej organizacji, czy to dla tych, którzy odeszli z firmy, czy dla tych, którzy w niej pozostali. Jednak niezależnie od tego, jak trudne było, zdajemy sobie sprawę, że było to niezbędne dla naszej konkurencyjności.

READ  Hullo odwołuje rejsy z okazji weekendu z okazji Dnia Pamięci

Suncor przedstawi bardziej szczegółową strategię ulepszeń, w tym harmonogramy i cele, podczas wydarzenia dla inwestorów w przyszłym roku, powiedział Krueger.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *