Drugie dawki szczepionki COVID-19: w tym miejscu każdy powiat i terytorium znajduje się na początku

TORONTO – Początkowo minęło 16 tygodni, a teraz w wielu hrabstwach i terytoriach czas oczekiwania między pierwszą a drugą dawką szczepionki COVID-19 kurczy się.

Ontario to ostatnia prowincja, która w piątek ogłosiła zmianę harmonogramu swoich drugich dawek szczepionki. Ogłoszenie zostało ogłoszone tego samego dnia, w którym Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień zmienił swoje wytyczne, zalecając wprowadzenie drugich dawek „jak najszybciej”.

Ponieważ szczepionka nadal rozprzestrzenia się w całym kraju, CTVNews.ca rozpada się, ponieważ każde hrabstwo i terytorium stoją, gdy uwalniane są drugie dawki.

Alberta: Prowincja nie wydała jeszcze oficjalnego ogłoszenia o planach skrócenia czasu między dawkami, ale oczekuje się, że zrobi to na początku przyszłego tygodnia. Jednak dyrektor medyczny Alberty, Powiedziała dr Dina Henshaw Okręg oczekuje, że będzie w stanie skrócić czas między pierwszą a drugą dawką.

Brytyjska Kolumbia: Prowincja zadeklarowała W czwartek skróci czas oczekiwania o połowę i zaleci ośmiotygodniową przerwę między dawkami.

Manitoba: Piątek, Yohanu Bota, szef operacji, planowania i logistyki grupy zadaniowej ds. Szczepionek w Manitobie, Powiedział w reklamie Hrabstwo oczekuje, że do końca lipca mieszkańcy otrzymają drugą dawkę. Ogłoszenie pojawiło się po podobnych prognozach poczynionych na początku miesiąca.

Nowy Brunszwik: Dr.. Jennifer Russell, regionalny dyrektor medyczny ds. Zdrowia, Powiedział w środę New Brunswick wprowadzi drugie dawki w nadchodzących tygodniach. Nie podano oficjalnego harmonogramu. Dla niektórych dostępne są już drugie dawki szczepionki AstraZeneca.

Nowa Fundlandia i Labrador: Hrabstwo nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia, czy czas między dawkami zostanie skrócony. Według rządowej strony internetowej, Drugie dawki zostaną podane między lipcem a wrześniem.

Północno – zachodnie terytoria: 10 marca rząd ogłosił, że wszyscy mieszkańcy w wieku powyżej 18 lat mogą umówić się na pierwszą i drugą dawkę. Według rządu Według oświadczenia większość społeczności w Regionie otrzymała szansę na pierwszą i drugą dawkę szczepionki.

READ  Body Shop Canada rozważa sprzedaż w sytuacji, gdy popyt przewyższa zapasy: składa pozew w sądzie

Nowa Szkocja: Środa, Ogłosił bojkot Zmniejszy odstęp między dawkami o dwa do czterech tygodni, począwszy od początku czerwca.

NUNAVUT: Według rządowej strony internetowejW regionie trwają już kolejne dawki szczepionki, a około 57 procent dorosłych w Nunavut jest już w pełni zaszczepionych.

Ontario: w piątek, Ogłosił Premier Doug Ford Ontario otworzy dostęp do drugich dawek, począwszy od przyszłego tygodnia, dla osób powyżej 80 roku życia. Drugie dawki zostaną otwarte dla innych grup wiekowych i danych demograficznych po tym. Dostępne są już drugie dawki AstraZeneca.

Wyspa Księcia Edwarda: Dyrektor ds. Zdrowia publicznego dr Heather Morrison Powiedział, że publiczne kliniki W prowincji czas między wizytami szczepień zostanie skrócony z 16 tygodni do 12 do 14 tygodni. Według województwa Nowy plan pięciostopniowySzacuje się, że 50 procent populacji w wieku 12 lat i powyżej zostanie w pełni zaszczepionych do 8 sierpnia.

Quebec: Ogłoszony minister zdrowia Christian Dube W czwartek bojkot skróci minimalny czas między pierwszą a drugą dawką preparatu AstraZeneca do ośmiu tygodni. Dubi powiedział również, że hrabstwo ogłosi swój plan przyspieszenia dwóch drugich dawek preparatu Pfizer i Moderna w przyszłym tygodniu.

Saskatchewan: Prowincja zadeklarowała W środę drugie dawki preparatu AstraZeneca będą dostępne dla mieszkańców w najbliższych tygodniach. Każda osoba w wieku powyżej 80 lat lub osoby, które zarezerwowały wizytę przed 1 marca, mogą teraz zarezerwować drugą wizytę.

Jukon: Drugie dawki są już w toku Na terytorium, gdzie zaplanowane kliniki oferują drugie dawki osobom powyżej 18 roku życia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *