Czy w Metro Vancouver będzie pełny strajk autobusów?

Czy w Metro Vancouver będzie pełny strajk autobusów?

Pasażerom grozi zawieszenie wszystkich autobusów i SeaBusów.

Związek reprezentujący nadzorców transportu w Metro Vancouver może w przyszłym tygodniu rozpocząć pełny strajk autobusów.

CUPE 4500 – związek reprezentujący kierowników transportu, w tym kierowników kierowców autobusów i mechaników – może rozszerzyć obecny zakaz pracy w nadgodzinach o „zamknięcie wszystkich linii autobusowych” od godziny 3:00 w poniedziałek 22 stycznia.

Po wejściu w impas z pracodawcą Coast Mountain Bus Company (CMBC), 6 stycznia związek rozpoczął strajk, co miało wpływ na wszystkie operacje w systemie firmy.

Główną kwestią przy stole negocjacyjnym były płace. Związek chce, aby jego przełożeni otrzymywali takie samo wynagrodzenie jak przełożeni terenowi SkyTrain, ale CMBC twierdzi, że te role są nieporównywalne, ponieważ ten ostatni jest odpowiedzialny za bezpośrednie zarządzanie pracownikami.

Michael McDaniel, prezes i dyrektor generalny CMBC, powiedział VIA w poprzednim wywiadzie, że Związek Nadzorców Transportu ma „nierealistyczne oczekiwania prawie dwukrotnie większe” niż wszystkie inne związki zawodowe i żąda 25-procentowej podwyżki wynagrodzeń w ciągu najbliższych trzech lat.

Rzecznik CUPE 4500 Liam O'Neill twierdzi, że związek nigdy nie zaproponował „ogólnej podwyżki o 25 procent”, a niektórzy członkowie zarabiają znacznie mniej niż inni pracownicy transportu na tym samym stanowisku.

„To niesprawiedliwe i musimy znaleźć rozwiązanie przy stole” – powiedział VIA. „Dodatkowy roczny koszt ponoszony przez Coast Mountain w związku z naszą propozycją wynagrodzenia wynosi mniej niż 0,05% budżetu Coast Mountain na rok 2024 na płace i świadczenia.

„Jest to w zasadzie błąd w zaokrągleniu, a mimo to nadal nie chcą zająć się istniejącą nierównością płac”.

Jak wyglądałby strajk autobusów w Coast Mountain w Metro Vancouver?

Teraz, w 12. dniu obowiązywania zakazu pracy w godzinach nadliczbowych, związek twierdzi, że eskaluje strajk, jeśli układ zbiorowy nie zostanie osiągnięty przed 22 stycznia. Jeśli strajk będzie kontynuowany, wszystkie linie autobusowe zostaną skutecznie zamknięte.

READ  John Riccitiello ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Unity po bitwie cenowej

„Firma CUPE 4500 czekała ponad cztery tygodnie, aż Coast Mountain odpowie na naszą najnowszą propozycję. Wyczerpaliśmy naszą cierpliwość, aby Coast Mountain poważnie traktowała negocjacje i nasze problemy” – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej rzecznik CUPE 4500 Liam O'Neill. w Burnaby.

„Nasi członkowie zasługują na uczciwe porozumienie”.

Ogólny strajk ma rozpocząć się we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek i trwać 48 godzin. Z komunikatu prasowego wynika, że ​​pasażerom grozi zawieszenie wszystkich autobusów i SeaBus w związku z dwudniowym wycofaniem.

CMBC obsługuje ponad 96 procent tras autobusowych TransLink w Metro Vancouver.

„Przykro nam z powodu zakłóceń, z jakimi borykają się pasażerowie, ale nie mamy już innego wyjścia” – powiedział O'Neill. „Jeśli Coast Mountain nie zadba o to, aby osoby nadzorujące transport otrzymywały takie same wynagrodzenia jak inni wykonujący podobną pracę i nie potraktują poważnie problemów związanych z obciążeniem pracą, nie będziemy mieli wyboru”.

W odpowiedzi na ogłoszenie o strajku CMBC wezwało związek do ponownego przemyślenia swojej decyzji, określając ją jako „rozczarowującą”. Jak wynika z oświadczenia wydanego w czwartkowy wieczór, działania związku mogą mieć „znaczący wpływ” na system, „aż do całkowitego wstrzymania” usług autobusowych i SeaBus.

Klienci zostaną poinformowani o wszelkich skutkach dla Usługi, gdy tylko staną się one znane.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *