Czesi pokonali Polskę w eliminacjach do Euro dzięki szybkim golom

Dwa gole w pierwszych trzech minutach i bramka Jana Kuchty w drugiej połowie pomogły Czechom pokonać Polskę 3:1 w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2024.

Czesi strzelili pierwszego gola trenera Polski Fernando Santosa po 27 sekundach spotkania w grupie E, kiedy Ladislav Krejci wyprzedził polskiego obrońcę i uderzył głową po długim rzucie Władimira Koufala.

Dwóch debiutujących w seniorskiej drużynie podwoiło prowadzenie. Tomasz Kwankara głową dośrodkował Davida Juraska, wyprzedzając bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Szczęsnego z lewej strony.

Goście mieli przewagę po słabym początku, ale Czesi skutecznie zakończyli zwycięstwo w 64. minucie, kiedy Jan Kuchta uderzył w niskie dośrodkowanie Alexa Kralla. Damian Szymański strzelił gola dla Polski w 87. minucie.

„Zaczęliśmy naprawdę dobrze i pomyśleliśmy, że nie powinniśmy zwalniać, ponieważ Polska ma świetną jakość” – powiedział Guankara czeskiej telewizji.