Crofton Paper Mill ogranicza swoją działalność na czas nieokreślony, pozostawiając dziesiątki pracowników na lodzie

Crofton Paper Mill ogranicza swoją działalność na czas nieokreślony, pozostawiając dziesiątki pracowników na lodzie

Paper Excellence Canada ogłosiło w czwartek, że działalność papiernicza w jej papierni Catalyst Crofton zostanie ograniczona na czas nieokreślony.

Firma ogłosiła wcześniej, że ograniczenia będą obowiązywać do lutego 2024 r., a podobne zamknięcia będą miały miejsce w zakładzie od października 2022 r.

CZYTAJ POPRZEDNIE: Redukcja papierni w Crofton przedłużona do 2024 roku

W czwartkowym oświadczeniu Paper Excellence stwierdza, że ​​czynniki takie jak „dynamika rynku, presja inflacyjna na surowce, możliwości w zakresie kosztów energii i niedobory w krajowych dostawach włókien krajowych doprowadziły do ​​znacznego wzrostu kosztów operacyjnych”.

Decyzja o ograniczeniu procesów papierowych na czas nieokreślony spowoduje, że 75 pracowników pozostanie bez pracy.

„Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie ta decyzja sprawiła naszym pracownikom i społeczności Cowichan Valley” – powiedział Blair Dickerson, wiceprezes ds. spraw publicznych w Paper Excellence. „Będziemy pracować nad minimalizacją negatywnych skutków tam, gdzie to możliwe”.

Produkcja celulozy w zakładzie zatrudniającym około 400 pracowników będzie kontynuowana w okresie redukcji papieru.

'Zawiedziony'

Brenda Bailey, minister pracy Kolumbii Brytyjskiej, powiedziała CHEK News, że ze smutkiem przyjęła wiadomość o zamknięciu na czas nieokreślony oraz o tym, że jej ojciec pracował w tym miejscu, gdy dorastała w Nanaimo.

„Jestem rozczarowana” – powiedziała w czwartek. „Naprawdę myślę o pracownikach, których to dotknęło”.

Dodała, że ​​hrabstwo dysponuje w okolicy „personelem”, który pomaga w zakresie możliwości przekwalifikowania się, a także planów emerytalnych dla pracowników w wieku powyżej 55 lat.

Kolumbia Brytyjska i rządy federalne przyznały firmie Paper Excellence 18,8 mln dolarów w 2023 r. na modernizację jednej z jej linii papierniczych pod kątem nowego rodzaju produktu, przy czym firma obiecała, że ​​finansowanie pomoże ocalić 100 miejsc pracy.

Okręg twierdzi, że teraz chce zwrotu swojej części z 4,5 miliona dolarów finansowania.

„Spodziewałam się, że Paper Excellence wypełni podjęte zobowiązania i rozczarowuje mnie, że tak się nie stało” – powiedziała.

READ  Mieszkaniec Kolumbii Brytyjskiej odkrył dwa dawne promy ekspresowe w Kolumbii Brytyjskiej w Egipcie

Spółka oświadczyła w oświadczeniu, że będzie przestrzegać warunków porozumienia finansowego zawartego z władzami obu szczebli, biorąc pod uwagę, że nie zabiega już o awans.

Zasady redakcyjne Zgłaszanie błędów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *