Cole Cofield jest jednym z najlepszych strzelców National Hockey League, odkąd Martin St. Louis został trenerem Montreal Canadiens

Cole Cofield jest jednym z najlepszych strzelców National Hockey League, odkąd Martin St. Louis został trenerem Montreal Canadiens

W miarę jak sukcesy zespołu wciąż spływają po Montreal Canadiens, Cole Cofield stał się jednym z czołowych strzelców ligi od czasu objęcia stanowiska głównego trenera przez Martina St. Louisa.

Wtorkowy mecz przeciwko Winnipeg Jets będzie 82. meczem Cofielda od czasu, gdy za ławką przejął Martin St. Louis. Z wielkością próby w całym sezonie, Caufield był jednym z najlepszych strzelców w NHL pod skrzydłami Hall of Fame.

Caufield rozegrał 81 meczów pod wodzą St. Louis, który 9 lutego ubiegłego roku zastąpił Dominique Ducharme na stanowisku trenera Canadiens, strzelając 48 bramek.

22-letni skrzydłowy strzelił zaledwie pięć bramek w 40 meczach, zanim St. Louis objął prowadzenie za ławką rezerwowych i tylko jedną bramkę w 30 meczach przed zmianą trenera. Caufield szybko odnalazł swój punkt kontaktowy pod wodzą St. Louis, strzelając 22 gole w 37 meczach na zakończenie sezonu.

W tym sezonie Caufield zajmuje dziewiąte miejsce pod względem liczby bramek z 26 do 44 meczami, remisując z gwiazdą Edmonton Oilers Leonem Dricetelem i centrum Winnipeg Jets Markiem Cheveleyem.

Łącznie 48 bramek od daty wyznaczenia St. Louis 9 lutego 2021 r. Daje Caufieldowi ósme miejsce w ligowej tabeli w tym okresie. Po raz kolejny zrównuje się z Draisaitl, który rozegrał dwa mecze mniej od tej daty.

1. Connora McDavida 58 82
2. Korona Thompsona 55 79
3. Cyryl Kaprizow 53 82
t4. Dawid Pasternak 51 71
t4. Aleks Owieczkin 51 76
t4. Jasona Robertsona 51 82
7. Austona Matthewsa 50 75
t8. Leon Drystel 48 79
t8. Cole’a Cofielda 48 81
10. Bo Horvat 47 70

Cofield strzelił gola w każdym ze swoich pierwszych dwóch meczów pod wodzą St. Louis po zmianie trenera i sześciu z pierwszych siedmiu za ławką. Chociaż nie był w stanie utrzymać tego tempa, pod skrzydłami Hall of Fame zdobył 59,2 procent swoich gier, w porównaniu do zaledwie 12,5 procent w swoich pierwszych 40 meczach NHL.

READ  NHL odkłada mecz Senators-Kraken z powodu „problemów związanych z COVID”

Źle związany wolny agent wykorzystał obrońcę New York Rangers Andre Millera, aby strzelić zwycięskiego gola dla Montrealu w niedzielę.

„Zawsze jestem przygotowany na takie sytuacje”, powiedział Caufield. „Musisz uczyć się na ich błędach i my to zrobiliśmy”.

Poprzeczka mogła zostać ustawiona jako punkt wyjścia w negocjacjach z Canadiens w sprawie drugiego kontraktu Caufielda po tym, jak Minnesota Wild podpisał w poniedziałek kolegę z pierwszej rundy 2019, Matta Boldy’ego, na siedmioletnie przedłużenie za 49 milionów dolarów. Caufield jest również w ostatnim roku swojego podstawowego kontraktu i obecnie ma zostać zastrzeżonym wolnym agentem 1 lipca.

Poldy ma na swoim koncie 27 goli i 68 punktów w 89 meczach, podczas gdy Coffield – którego Canadiens strzelili później trzy razy w pierwszej piętnastce – strzelił 53 gole i 84 punkty w 121 meczach.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *