CES 2024: Pionierzy Govee z CogniGlow i AI Lighting Bot

CES 2024: Pionierzy Govee z CogniGlow i AI Lighting Bot

Inteligentne oświetlenie to jedno z najlepszych zastosowań nowoczesnego inteligentnego domu. Dzięki odpowiedniej konfiguracji nie będziesz już musiał wstawać, aby włączyć lub wyłączyć światło. Możesz zadzwonić do asystenta głosowego, wejść w interakcję z aplikacją na telefonie lub skonfigurować automatyczne harmonogramy i timery. Ale co by było, gdyby istniał sposób na podniesienie go na wyższy poziom? Govee, lider w dziedzinie oświetlenia do rozrywki domowej i pierwszy, który wprowadził technologię oświetleniową zasilaną sztuczną inteligencją, chce, aby tak się stało. Dzięki dwóm zupełnie nowym aplikacjom AI o nazwie CogniGlow i AI Lighting Bot wszyscy możemy uwolnić doświadczenia naprawdę nowej generacji.

Govee zaprezentuje obie technologie na targach CES 2023 w dniach 9–12 stycznia na Venetian Expo na stoisku 53632. Oczywiście nie wszyscy będą mogli w nim uczestniczyć, więc przyjrzyjmy się nowym rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji i tym, co muszą oferta.

Dowiaduje się więcej

Govee jest pionierem oświetlenia opartego na sztucznej inteligencji dzięki CogniGlow i AI Lighting Bot

Co to jest Cogniglo?

Głupkowaty

CogniGlow to algorytm oświetlenia oparty na sztucznej inteligencji, który jest inteligentny, wciągający i naprawdę na wyższym poziomie. Pomysł polega na synchronizacji i sterowaniu inteligentnymi rozwiązaniami oświetleniowymi w celu integracji z szeregiem platform. Na przykład AI Gaming Lighting obsługuje popularne gry, takie jak Valorant, APEX, Fortnite i wiele innych – a Genshin Impact również jest kompatybilny. CogniGlow analizuje działania w grze, aby zapewnić spersonalizowane efekty świetlne w grze oparte na sztucznej inteligencji, koncentrując się na kluczowych momentach rozgrywki. Ale gry nie są jedyną kompatybilną platformą. Możesz także synchronizować filmy, aby przenieść wrażenia z oglądania w kinie na nowy poziom, tworząc wciągające środowisko kina domowego, jakiego nie znajdziesz nigdzie indziej, nawet w tradycyjnym kinie.

Model sztucznej inteligencji jest szkolony w zakresie identyfikowania kluczowych cech wizualnych podczas grania lub oglądania filmów, takich jak elementy interaktywne, zdarzenia na ekranie i schematy kolorów scen. Następnie stworzy dynamiczne, wciągające sekwencje świetlne pasujące do akcji.

READ  Rekonwalescencja Lamborghini Countach potwierdzona w nowym zwiastunie

Eksplozje, skoki na spadochronie z autobusu w Fortnite, szybkie odrzutowce przelatujące nad głowami, płomienie broni – nic już nie będzie takie samo.

Co to jest robot oświetleniowy Govee AI?

Głupkowaty

Druga technologia Govee oparta na sztucznej inteligencji to robot oświetleniowy napędzany sztuczną inteligencją, który rewolucjonizuje wrażenia i synchronizację wrażeń.

Dzięki zastosowaniu AIGC (treści generowanej przez sztuczną inteligencję) robot oświetleniowy AI umożliwia tworzenie realistycznych efektów świetlnych i wrażeń za pomocą elementów dźwiękowych i otoczenia. Robot będzie w przyszłości mógł analizować dane wejściowe użytkownika za pomocą głosu, tekstu, a nawet obrazów i generować dane dotyczące oświetlenia otoczenia wraz z kolorami, obrazami i ruchami, aby tworzyć adaptacyjne i responsywne efekty świetlne. Można to następnie wykorzystać w różnych scenariuszach, od rozrywki domowej i efektów imprezowych po oświetlenie specjalnych wydarzeń lub przestrzeni publicznych.

Możesz na przykład powiedzieć „Chcę efektów świetlnych Spider-Mana” podczas oglądania ulubionej postaci Marvela. Możesz też poprosić o „efekty świetlne Boston Celtics” podczas oglądania meczu. Chcesz czegoś bardziej romantycznego? Zamów „Scenę świetlną bicia serca” w czerwonych kolorach. Dostępnych jest już wiele opcji, ale Govee będzie nadal dodawać nowe efekty i możliwości, aby rozszerzyć możliwości AI Lighting Bot.

Przedstawiamy zestaw Govee AI Sync Box Kit 2

Głupkowaty

Wiele nadchodzących produktów będzie wyposażonych w technologie AI firmy Govee, ale warto zwrócić uwagę na zestaw AI Sync Box Kit 2. Posiada złącze HDMI 2.1, zwiększoną przepustowość i obsługę formatów o wysokiej rozdzielczości, takich jak 4K przy 120 Hz i wyższych do 8K, to pudełko łączy się z urządzeniami HDMI, aby automatycznie synchronizować i aktywować odpowiednie efekty świetlne. Jest szczególnie przydatny dla graczy, ponieważ jest wyposażony w nową technologię Govee CogniGlow. Intuicyjnie rozpoznaje najlepsze gry i dopasowuje je bez ręcznego wprowadzania danych. Jest wyposażony w listwy świetlne i paski oświetleniowe RGBICW, a także jest kompatybilny z Matter – współpracuje z urządzeniami Govee Home, Alexa, Asystentem Google i urządzeniami obsługującymi Matter.

Jako wiodący dostawca inteligentnego oświetlenia, Govee zdecydowanie wyprzedza konkurencję dzięki swoim rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji. Jeśli będziecie mieli okazję, zdecydowanie powinniście odwiedzić ich stoisko na targach CES. Jednak dla wszystkich zainteresowanych tymi produktami wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Dowiaduje się więcej

Zalecenia redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *