„Canucks” Elias Pettersson może tylko patrzeć w przyszłość po trudnym początku play-offów – Sportsnet.ca

„Canucks” Elias Pettersson może tylko patrzeć w przyszłość po trudnym początku play-offów – Sportsnet.ca

NASHVILLE – Zanim skończył 20 laty W swoje urodziny Elias Pettersson zdobył ze Szwecją mistrzostwo świata i został MVP play-offów Szwedzkiej Ligi Hokejowej po tym, jak poprowadził Vaxjo Lakers do tytułu mistrzowskiego w 2018 roku.

Peterson, piąty w klasyfikacji generalnej draftu drużyny Vancouver Canucks, wygrał Calder Trophy 2019 jako najlepszy debiutant NHL, a w 2020 roku, jako 21-latek, zaliczył imponujący występ w fazie play-off w Edmonton, zdobywając 18 punktów w 17 mecz. Bez fanów.

W marcu imponujący początek kariery Petersona w NHL został nagrodzony przedłużeniem kontraktu z drużyną Canucks o osiem lat za 92,8 miliona dolarów, co uczyni środkowego jednego z najlepiej opłacanych hokeistów na świecie.

I nic z tego nie przygotowało go odpowiednio na wzmożone emocje i intensywność pełnych play-offów Pucharu Stanleya, gdy Vancouver podzieliło w tym tygodniu dwa mecze przeciwko Nashville Predators w Rogers Arena.

Mając teraz 25 lat i rozegrawszy już 407 meczów w sezonie zasadniczym w NHL, Petersona można było łatwo pomylić z gotowym produktem lub przynajmniej weteranem. Potem nadszedł pierwszy mecz Vancouver o Puchar Stanleya od 2015 roku, a Peterson został pokonany w niedzielnym zwycięstwie Canucks 4:2 i straszny we wtorkowym zwycięstwie Predators 4:1.

Mecz numer 3 odbędzie się w piątek.

„Chciałem zrobić o wiele więcej, zamiast po prostu zostać i grać w swoją grę” – powiedział Peterson Sportsnet w szczerym wywiadzie jeden na jednego po czwartkowym treningu w Nashville. „Oczywiście graj ostro i korzystaj z adrenaliny, ale zdecydowanie starałem się zrobić za dużo, zamiast grać w swoją grę i pozwolić, żeby gra sama przyszła do ciebie.

„Myślałem, że zdobędę pierwszego lub drugiego gola w pierwszym meczu, ale pomyślałem: «O mój Boże, prawie strzeliłem gola»”. (Bramkarz Nashville Josie) Saros dobrze obronił palcem. Chcę tylko, żeby było tak źle. Może jestem zbyt szczery. Ale chodzi mi o to, że nie wstydziłbym się niczego. Jednak w pierwszych dwóch meczach nie szło mi najlepiej. . . Mogę tylko czekać.

READ  Russell Wilson odpadł z Denver Broncos

Canucks zostali pokonani 12-4 i 3-0 z Petersonem na lodzie pięć na pięć. Jego oczekiwany wskaźnik bramek wynoszący 32,5% stawia go przed jedynym kolegą z drużyny Ilją Michejewem i około 40 punktów poniżej wskaźnika jakości posiadania piłki innych czołowych napastników Vancouver: Brocka Boesera, JT Millera, Eliasa Lindholma i Connora Garlanda.

Peterson powiedział, że te dwa pierwsze mecze nie przypominają niczego, czego doświadczył.

„Tak, to prawda” – powiedział. To może być mój pierwszy prawdziwy mecz play-off z taką atmosferą. Właśnie zostałem złapany. Ale może odeszłam trochę od tego, co czyni mnie dobrym. Mam na myśli, że adrenalina jest dobra. . . Ale przy adrenalinie mógłbym próbować grać zbyt agresywnie lub utrudniać grę, zamiast po prostu grać i pozwolić, żeby to do ciebie dotarło.

[brightcove videoID=6351748714112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Peterson jest powszechnie uważany za jednego z najmądrzejszych i najlepszych graczy NHL i przyznał, że prawdopodobnie za dużo myśli.

Zapytany w czwartek, czy jego spudłowanie po niemal otwartej siatce z odległości 7 metrów, które doprowadziłoby do remisu 1:1 w drugim meczu, jest dowodem na to, że przemyślał, Peterson zamiast tego wskazał na swoją stratę w drugiej połowie, która doprowadziła do bramki Coltona Sissonsa, która dała mu wynik 3: 3. 0 dla Nashville.

Trzymając piłkę skrajnie na lewo od niebieskiej linii, zamiast po prostu przesunąć ją w górę skrzydłem, Peterson wykonał podanie dośrodkowanie, które zostało przechwycone przez Jasona Zuckera. W okresie przejściowym Peterson podwoił swoje obroty, pozwalając Sissonsowi przedostać się przez niego i zdobyć odbicie po odbiciu Anthony'ego Beauvilliera.

Peterson padł na kolana po tym, jak na trzy sekundy przed końcem pierwszej połowy nie trafił do otwartej siatki. Jego faul w ośmiu minutach drugiej tercji rzucił Canucks na kolana.

READ  Blue Jays promują Gabriela Moreno

„To znaczy, oczywiście, że chcę strzelić tego gola” – wyjaśnił Peterson. „Ale to, co najbardziej zapadło mi w pamięć, to strata przy trzecim golu. Na przykład, kiedy zrobiłem to od razu, myślę: «Co ja robię?».

„Na pewno nie rozegrał dobrego meczu” – powiedział w czwartek trener Rick Touchette. „Myślę, że to ciężka próba. Tak jak powiedziałem pewnego dnia: «Wstań, podnieś klatkę piersiową i stań twarzą w twarz z nim», co zrobił. Podoba mi się fakt, że po meczu zwrócił się do mediów; pomyślałem, że to było naprawdę mądre żeby to zrobił i się nie ukrywał. Nawet dzisiaj miał dobrą praktykę. Naprawdę się uśmiechał. Tego właśnie potrzebuję od Betty i powinien spróbować to wszystko przyjąć i cieszyć się tym.

„Wie, że musi grać lepiej, zwłaszcza po ostatnim meczu… jego uszy są otwarte. Nie mówię, że wcześniej tego nie robił. wiesz, on ma naszą uwagę.

[brightcove videoID=6351592844112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Inteligentny, rozważny i doskonale świadomy swoich talentów oraz wszelkich wad swojej gry, Peterson nie potrzebował jeszcze aż tak dużej pomocy w NHL.

„To trudne” – powiedział Miller. „Musisz przez to przejść i się uczyć. To część rozwoju (zawodników). Kiedy Petty jest w dobrej formie, jest najlepszym zawodnikiem w lidze. Wszyscy o tym wiedzą. Jeśli mówimy jako facet, który grał tam na mniejszą skalę – ma duży talent – ​​myślę, że musisz się nauczyć. Musisz skupić się na małych zwycięstwach, ponieważ trudno jest być najlepszym w każdym meczu, ponieważ wszyscy (przeciwnicy) są na szczycie. dla nich i dla wielu innych graczy w naszym zespole jest to nierealne przeżycie.

Peterson był jednym z dziewięciu zawodników z drużyny Canucks, którzy aż do niedzieli nie grali na łyżwach w prawdziwym meczu play-off o Puchar Stanleya.

READ  Arabia Saudyjska inwestuje w MMA, kupując udziały w PFL

W czwartek Peterson ponownie trenował z Mikheyevem i Nilsem Hoglanderem. Żadne skrzydło nie zrobiło wiele, aby pomóc Petersonowi, ale w rzeczywistości ciężar kierowania grą spada na środkowy, którego kapitalizacja w przyszłym sezonie wynosi 11,6 miliona dolarów.

„Jasne, słyszałem o tym” – powiedział Peterson. „Ale ostatecznie (wielkość kontraktu) nie ma znaczenia, jak muszę grać. Być może emocje trochę mnie dopadły, ale lubię o tym myśleć, szczególnie po ostatnim meczu Zdaję sobie sprawę, o czym warto pomyśleć.

„Nic dobrego nie przychodzi z życia przeszłością i wątpienia w swoje umiejętności. Oczywiście chcę odzyskać ten ostatni mecz, ale co mogę zrobić?

Wszystko, co może zrobić, aby być lepszym w trzecim meczu.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *