Była sekretarz prasowa Białego Domu wspomina testowanie Trumpa w Gabinecie Owalnym w sprawie E. Gene’a Carrolla

Była sekretarz prasowa Białego Domu wspomina testowanie Trumpa w Gabinecie Owalnym w sprawie E. Gene’a Carrolla

Stephanie Grisham, była sekretarz prasowa Białego Domu za czasów Trumpa, wspomina moment, w którym ówczesny prezydent Donald Trump zajrzał do Gabinetu Owalnego i powiedział jej – w ślad za pisarzem E.B. Jane Carroll, że Trump zgwałcił Carroll w latach 90., że „ona jedynie zaprzecza”. W takich sytuacjach, Stephanie, cały czas wszystkiemu zaprzeczasz, prawda?

„Pamiętam szczególnie, że czułem się, jakby to był dla mnie test, ponieważ patrzył na mnie, kiedy mnie o to pytał” – powiedział Grisham w niedzielę Alexowi Wittowi z MSNBC.

Trump „oczywiście wiedział, że jestem z nim bardzo blisko [then-first lady] Melania [Trump] „W tamtym czasie” – dodał Grisham, który był także szefem sztabu i sekretarzem prasowym ówczesnej Pierwszej Damy podczas lat Trumpa w Białym Domu. Od tego czasu stała się zdeklarowanym krytykiem swojego byłego szefa.

Trumpowi, kandydatowi Partii Republikańskiej w wyborach w 2024 r., w zeszłym roku nakazano zapłacić Carrollowi 5 milionów dolarów po tym, jak ława przysięgłych uznała go za odpowiedzialnego za napaść na tle seksualnym i zniesławienie. W piątek druga ława przysięgłych nakazała mu zapłacić Carrollowi 83,3 miliona dolarów za zniesławiające komentarze, które wygłosił na temat Carrolla, gdy był prezydentem.

Grisham powiedział, że ataki Trumpa na Carrolla są bezpośrednio „wykluczone z gry” polegającej na „próbie osłabienia” każdego, kto mu się sprzeciwia.

Witt zapytał, czy Melania Trump była „docelową publicznością w tym wszystkim” byłego prezydenta w związku z jego zaprzeczeniami i atakami na Carrolla.

„Myślę, że tak. Rozumiem, że naprawdę naciskała na niego, aby wyszedł i bronił się w tej konkretnej sprawie” – odpowiedziała. „Więc całkowicie sądzę, że mógł próbować się z nią bronić”.

„Ale on kandyduje na prezydenta, więc chce się upewnić, że wykorzysta to na swoją korzyść” – dodał Grisham. […] Zbieranie od niego datków i narzekanie na to, jak system jest przeciwko niemu ustawiony.

READ  „Sytuacja jest katastrofalna” w szpitalu Nassera w Gazie podczas izraelskiego nalotu Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Obejrzyj wideo tutaj:

Powiązany…

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *