Być może „źle zrozumieliśmy wszechświat” – mówi laureatka Nagrody Nobla

Być może „źle zrozumieliśmy wszechświat” – mówi laureatka Nagrody Nobla

„Pozostaje realna i ekscytująca możliwość, że źle zrozumieliśmy wszechświat”.

Dorastasz dziewczyno

Przez długi czas naukowcom wydawało się, że rozumieją, jak szybko rośnie Wszechświat, ale im więcej się dowiadywali, tym bardziej wydawało się, że teorie te rozszerzają się z prędkością samego Wszechświata.

zasadzie „Stała Hubble'a„Mierzy prędkość, z jaką rozszerza się Wszechświat. Jedyny problem? Różne instrumenty podają różne wartości, tworząc tak zwany tensor Hubble'a.”

Rodzi to interesującą możliwość: jak laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki Adam Ries wyjaśnia na blogu NASA, wiele z tego, co myśleliśmy, że wiemy o wszechświecie, może być błędne.

„Objęliśmy teraz pełen zakres obserwacji Hubble'a i możemy z dużą pewnością wykluczyć błąd pomiaru jako przyczynę drgań Hubble'a” – powiedział fizyk Johnsa Hopkinsa.

Dodaj ich

Skierowanie Teleskopu Webba w głąb wszechświata w celu potwierdzenia zespolonych liczb Hubble'a Ponownie w 2023 rNaukowcy byli zaskoczeni, gdy nowszy teleskop potwierdził wyniki poprzedniego teleskopu, pogłębiając rozbieżność.

Jedną z możliwości nagłej czerwieni jest stłoczenie gwiazd, które ma miejsce, gdy teleskopy kosmiczne widzą więcej gwiazd, niż są w stanie obsłużyć, co może wpływać na pomiary ekspansji, ponieważ emitowane przez nie światło zasadniczo zniekształca ich widok. Gwiezdny pył wzmacnia ten efekt, ale jak wyjaśnia NASA, Webb powinien być w stanie przebić się przez szum i uzyskać dokładniejsze obrazowanie oraz pomiary odległości.

Jak spekuluje Rees, może chodzić o coś ważniejszego niż niesumowanie liczb.

„Po zanegowaniu błędów pomiarowych pozostaje realna i ekscytująca możliwość, że źle zrozumieliśmy wszechświat” – powiedział NASA.

Więcej o mrocznym wszechświecie: Naukowcy twierdzą, że ciemna materia może być zniekształconym wszechświatem lustrzanym

READ  Kosmiczny Teleskop Webba odkrywa ukrytego „zielonego potwora” na oszałamiającym zdjęciu eksplodującej gwiazdy w wysokiej rozdzielczości

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *