Brian Harris, kapitan Team Canada, został uznany za niekwalifikującego się do reprezentacji Szkocji

Brian Harris, kapitan Team Canada, został uznany za niekwalifikującego się do reprezentacji Szkocji

Treść artykułu

Na kilka godzin przed rozpoczęciem Scotties Tournament of Hearts na czterokrotnego obrońcę tytułu z Manitoby spadła absolutna bomba.

Reklama 2

Treść artykułu

Curling Canada ogłosiło w poście w serwisie X, że kapitan drużyny Kanady Briane Harris został wykluczony z udziału w Mistrzostwach Kanady Kobiet w Curlingu w Calgary.

Treść artykułu

Nie podano żadnego wyjaśnienia, dlaczego Harris został uznany za niekwalifikującego się, i nie wydaje się, aby takie było.

„Curling Canada zostało powiadomione, że Briane Harris z Team Canada nie kwalifikuje się do udziału w Scotties Tournament of Hearts” – czytamy w poście.

„W tej chwili nie są dostępne żadne dodatkowe informacje. Nie będzie dalszych komentarzy na temat tej sytuacji ze strony Curling Canada ani członków Team Canada.

Harris, który w piątkowy wieczór pozostał w Calgary, jest wieloletnim kapitanem drużyny Gimli, Kerry Einarson. Kwartet, w skład którego wchodzą także Val Sweeting III i Shannon Birchard II, wygrał cztery ostatnie mistrzostwa kobiet w curlingu w Kanadzie i szuka rekordowej piątej prostej w zawodach Scotties 2024, które rozpoczęły się w piątkowy wieczór od porażki 8:2 z Laurie z Quebecu Św. Jerzego obrońcom tytułu w WinSport.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

„Przykro mi… nie mogę teraz o tym rozmawiać, na tym etapie” – powiedział po meczu Einarson, wyjaśniając, dlaczego Harris został uznany za niekwalifikującego się – przynajmniej – do startu w barwach Szkotów. „Nie chcę o tym rozmawiać. Jestem tutaj, aby skupić się teraz wyłącznie na naszym zespole i tym, co musimy zrobić, aby się zjednoczyć.

„Myślę, że wspieramy się nawzajem na każdy możliwy sposób” – kontynuowała Team Canada. „Ten zespół jest razem od dawna, wspieramy się nawzajem, wiemy, czego potrzeba, aby tak się stało, i damy z siebie wszystko w każdym meczu, na każdym finiszu. Zjednoczymy się.

Będą musieli to zrobić – na razie, a być może przez tydzień – z rezerwową Christine Karwacki w roli Harrisa.

Reklama 4

Treść artykułu

„To oczywiście trudny dzień” – powiedział trener Team Canada Reid Carruthers. „Nadal dużo z tego przetwarzamy. Jestem dumny z wysiłku, jaki włożyli na lodzie”.

„W tym momencie nie wiem zbyt wiele – nikt z nas nie wie – więc staramy się to rozwiązać”.

Tak czy inaczej, z pewnością nie zaszkodziło to panującym królowym w meczu otwarcia – to jest pewne.

„Trenowaliśmy z Kristin kilka razy” – powiedział Einarson. „Rozegrała z nami wiele meczów, więc mam do niej duże zaufanie. Jest mała, ale silna”.

Harris jest w Team Einarson od jego powstania w 2019 roku.

Redakcja zaleca

READ  Brad Joshwi pokonuje w finale Kevina Coya Briera

Reklama 5

Treść artykułu

Zespół składający się z czterech zawodników grających w skipa zdobył mistrzostwo Szkocji w latach 2020, 2021, 2022 i 2023, a Harris odegrał kluczową rolę. Jest potężną zamiatarką, doskonałym strzelcem i wyznacza cele dla drużyny.

Decyzja Curling Canada o wydaniu niejasnego oświadczenia w sprawie dyskwalifikacji Harrisa wywołała już powszechne spekulacje w mediach społecznościowych na temat możliwych przyczyn.

Przed turniejem nic nie wskazywało na to, że zespół Einarsona miał powiedzieć, że coś jest nie tak.

„To były emocje, ale damy radę” – powiedział tego dnia Einarson. „Jesteśmy silni. Przez ostatnie pięć lub sześć lat stawialiśmy czoła przeciwnościom losu.

„Jesteśmy dumni z Christine” – dodał Birchard. „Była z nami przez długi czas jako nasza rezerwowa, więc wiedzieliśmy, że wejdzie i zrobi większe postępy – i rozegraliśmy świetny mecz.

„Brianne to świetna koleżanka z drużyny, bardzo dobrze rzuca i zamiata. Mamy szczęście, że mamy kogoś takiego jak Kristen, który z łatwością może przyjść i wykonywać te obowiązki. Damy z siebie wszystko i zobaczymy, co się stanie. „

[[email protected]][email protected]

http://www.x.com/Ted_Wyman

[[email protected]][email protected]

http://www.x.com/ToddSaelhofPM

Treść artykułu

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *