Brad Marchand „elita” w unikaniu rzutów karnych

Bostońskie Bruinsy Kłopotliwa gwiazda Brad Marchand odegrał kluczową rolę w meczu 3 vs Liście klonu TorontoStrzelił dla nich dwa gole Zwycięstwo 4-2 Seria prowadzi 2-1.

Pokonał także Tylera Bertuzziego z Toronto, a w drugiej połowie Trent Frederick z Bostonu zremisował 1:1. Zrobił to ponownie przed ostatnim golem Bostonu.

Trener Maple Leafs Sheldon Keefe ubolewał nad brakiem powołania, ale zauważył, że było to typowe dla Marchanda, którego opisał jako zawodnika światowej klasy ze względu na swoje umiejętności i wszechstronność.

„Otrzymuje telefony. To niewiarygodne, jak się sprawy mają” – powiedział Keefe. „Musisz grać w takie rzeczy. Nie sądzę, żeby był inny gracz w tej serii, któremu uchodzi na sucho odcinanie nóg Bertuzziemu w taki sposób, jak on. Nie ma innego gracza w tej serii, któremu by się to udawało, a on to robi. To sztuka, a on jest w tym elitarny.”

Rekiny: Zespół na ostatnim miejscu zwalnia trenera Davida Quinna

Bertuzzi, znany również ze swojej irytującej osobowości, grał dla Bostonu w zeszłym sezonie w fazie play-off po tym, jak Bruins przejęli go w ostatecznym terminie sprzedaży przypadającym na rok 2023. On i Marchand walczyli przez cały środowy mecz.

Po tym, jak Bertuzzi zremisował na 2:2 w trzeciej tercji, 11:25, Marchand odpowiedział 28 sekund później doskonałym strzałem w górny róg bramki po tym, jak bramkarz Maple Leafs Ilya Samsonov stracił kij.

Kapitan Bruins strzelił gola przy pustej bramce po tym, jak po raz pierwszy pokonał Bertuzziego. Boston prowadzi z sześcioma punktami w fazie play-off w trzech meczach.

„To świetny zawodnik” – powiedział Bertuzzi. „On właśnie to robi. Robi to od długiego czasu. I nie spodziewam się, że przestanie”.

Marchand strzelił 55 goli w karierze w fazie play-off, co równa się rekordowi Cama Neely'ego. Wyprzedził Neely'ego i objął prowadzenie, zdobywając zwycięskiego 12. gola w fazie play-off.

READ  Toronto Maple Leafs i David Kampf są blisko czteroletniego kontraktu

„To jasne, że chce się do nas podkraść i wpłynąć na sędziów” – powiedział Matthew Kniss z Toronto, który strzelił pierwszego gola. „Myślę, że musimy po prostu zachować spokój i nie wdawać się w to (przekleństwo)”.

Złoci Rycerze prowadzą z Gwiazdami 2:0

Wiodąca Konferencja Zachodnia Gwiazdy Dallasu Ma kłopoty po obrońcy tytułu Złoci Rycerze z Vegas Wygrał 3-1 Objąć prowadzenie 2:0.

Vegas ma teraz bilans 5:0 przeciwko Stars w tym sezonie, a bramkarz Logan Thompson poprawił się po niepewnym zwycięstwie w pierwszym meczu po 20 interwencjach. Jonathan Marchessault, MVP play-offów w 2023 r., strzelił gola, asystę i asystę w ostatecznym terminie wymiany, a Noah Hanifin strzelił zwycięskiego gola.

Jeszcze gorzej dla Gwiazd: Mason Marchment i Radek Faksa wyszli w trzeciej kwarcie i już nie wrócili. Trener Gwiazd, Peter de Boer, powiedział w czwartek, że spodziewa się uzyskać w piątek lepsze informacje na temat stanu zdrowia zawodników.

Seria przenosi się do Las Vegas na kolejne dwa mecze.

„Przez cały rok byliśmy świetnym zespołem na wyjazdach, więc wyjdziemy i zrobimy to”. Debord powiedziała reporterom. „Dzisiaj nie wygląda to dobrze, dołek, w którym się znaleźliśmy, ale kiedy oderwiemy się od emocji i spojrzymy na liczby oraz na faktyczne podstawowe rzeczy, marginesy są bardzo niewielkie”.

Kings zremisowali serię dzięki wygranej po dogrywce z Oilers

Królowie z Los Angeles Kapitan Anze Kopitar, który zremisował z Lucem Robitaille'em w największej liczbie meczów play-off w historii franczyzy, strzelił gola po 2:07 dogrywki dla Wygraj 5-4 Co jest równe ciągowi z Edmonton Oilers Przy stanie 1-1.

Kopitar asystował także przy dwóch bramkach Adriana Kempe. Kempe oddał strzał z powietrza na drugiego gola.

Po pięciu asystach w pierwszym meczu Kings zaliczyli gwiazdę Oilers Connora McDavida do jednej asysty.

READ  Ancelotti: „Myślałem o rozpoczęciu dzisiaj Hazarda, ale wybrałem Lucasa, aby go zaoferował”