Apple wprowadza do Vision Pro postacie przestrzenne, dodając realistyczne awatary do rozmów FaceTime

Apple wprowadza do Vision Pro postacie przestrzenne, dodając realistyczne awatary do rozmów FaceTime
Pamiętacie postacie? Jest to funkcja dostępna w Vision Pro firmy Apple, dzięki której możesz stanąć przed twarzą znajomego, biorąc pod uwagę, że on również ma Vision Pro. Apple pracuje nad uczynieniem go bardziej realistycznym i dodaniem mu głębi za pomocą znaków przestrzennych, które będą dostępne dla połączeń FaceTime.

Używając znaków przestrzennych, użytkownicy mogą się poruszać, wchodzić w interakcje, współpracować i nawiązywać kontakt wzrokowy z innymi użytkownikami Vision Pro, tworząc wrażenie zgromadzenia w tej samej przestrzeni fizycznej. Ta funkcja obsługuje jednocześnie maksymalnie pięciu uczestników i integruje się z SharePlay, umożliwiając użytkownikom wspólną pracę nad prezentacjami, oglądanie filmów lub granie w gry, jakby byli w tym samym pokoju.

W przeciwieństwie do obecnej funkcji postaci, która ogranicza się tylko do kafelków i wyrazu twarzy, postacie przestrzenne mają przezroczyste tło i umożliwiają dodatkowe ruchy, takie jak gesty dłoni, co zwiększa realistyczne wrażenia. Każdy użytkownik może kontrolować to, co widzi i zmieniać położenie obiektów, nie wpływając na to, co widzą inni użytkownicy, a dźwięk przestrzenny pomaga użytkownikom wyczuć, gdzie inni znajdują się w przestrzeni wirtualnej.

Funkcja Spatial Personalities jest obecnie dostępna dla wszystkich użytkowników Vision Pro z systemem VisionOS 1.1 lub nowszym, dzięki czemu użytkownicy mogą wyrwać się z tradycyjnego kafelka FaceTime i poczuć się bardziej obecni z innymi we współdzielonej przestrzeni wirtualnej.

Aby włączyć znaki przestrzenne, użytkownicy muszą wybrać tę opcję podczas połączenia FaceTime. Oczekuje się, że ta funkcja sprawi, że współpraca i czatowanie w Vision Pro będą bardziej naturalne, podobnie jak narzędzia Meta Horizon Workrooms i Microsoft Mesh obsługiwały wirtualną współpracę.
READ  Realme Narzo 50 już dziś w sprzedaży w Indiach, sprawdź oferty tutaj

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *