Apple nagle potwierdza znaczną poprawę baterii dla wszystkich użytkowników iPhone'a 15

Apple nagle potwierdza znaczną poprawę baterii dla wszystkich użytkowników iPhone'a 15

Apple wkrótce wypuści dużą aktualizację dla iPhone'a, iOS 17.4, a najnowsze wersje, czwarta kompilacja dla programistów i publiczne wersje beta, właśnie zostały wydane. Dostępny jest nowy sposób sprawdzania stanu baterii. Firma Apple skontaktowała się ze mną z doskonałą wiadomością dla wszystkich użytkowników iPhone'a z serii 15: chociaż nie wprowadzono żadnych zmian sprzętowych, czas pracy baterii jest lepszy niż wcześniej sądzono. Lepszy sposób.

Pomimo wszystkich atrakcyjnych funkcji iPhone'ów, a jest ich wiele, podstawą jest żywotność baterii i jedyna rzecz, którą Apple chce przede wszystkim uzyskać.

Więcej z ForbesaData premiery iOS 17.4: świetna aktualizacja dla iPhone'a już za kilka dni

Jesienią ubiegłego roku wprowadzono licznik cykli ładowania baterii, dzięki któremu możesz sprawdzić, ile razy akumulator został naładowany. Było to pomocne, ale nie było łatwo je znaleźć. Znajdziesz go w Ustawieniach > Ogólne > Informacje, jeśli chcesz sprawdzić iOS 17.3.1 lub wcześniejszy.

W iOS 17.4 to się zmienia, gdy informacje pojawiają się w sekcji Bateria w Ustawieniach, którą łatwiej znaleźć. Publiczna premiera iOS 17.4 ma nastąpić na początku marca.

Te przeprojektowane informacje o baterii to dobry początek, ale jest jeszcze lepsza wiadomość: wraz z tą aktualizacją Apple przeprowadza kilka testów baterii.

Mówi, że ponownie przetestował baterie modeli iPhone'a 15. Żeby było jasne, nie ogranicza się to tylko do iPhone'a 15 i iPhone'a 15 Plus, ale także iPhone'a 15 Pro i iPhone'a 15 Pro Max, innymi słowy, każdego nowego iPhone'a z zeszłej jesieni.

Jak dotąd mówi się, że bateria w obu tych telefonach, a także w poprzednich iPhone'ach, zachowuje 80% swojej pierwotnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania, co stanowi nieco ponad 18 miesięcy codziennego ładowania. Nie oznacza to jednak, że po tym czasie akumulator ulegnie awarii. Należy pamiętać, że po tym czasie może nie osiągnąć 80% swojej pierwotnej pojemności.

W tym ponownym teście Apple odkryło, że cztery telefony iPhone z serii 15 w rzeczywistości spełniają znacznie wyższe standardy, zachowując 80% pojemności po dwukrotnie większej liczbie ładowań, czyli 1000 cyklach. Na przykład przy codziennym ładowaniu trwa to ponad trzy lata.

Apple ładował i rozładowywał akumulatory 1000 razy w kontrolowanych warunkach, chociaż nie ma żadnych szczegółów na temat tych warunków.

Innymi słowy, mimo że w iPhone'ach z serii 15 nie wprowadzono żadnych zmian sprzętowych ani programowych, użytkownicy mogą być spokojni, wiedząc, że bateria będzie wytrzymała dłużej, niż wcześniej sądzono.

A co z innymi iPhone'ami? Apple twierdzi, że te telefony w dalszym ciągu spełniają poprzedni standard utrzymywania 80% pojemności baterii po 500 cyklach, ale jest to przedmiotem dochodzenia, co oznacza, że ​​obecnie w Cupertino odbywa się wiele testów baterii.

Więcej z ForbesaApple iPhone 16 doczeka się przełomowej zmiany, superszybkiej aktualizacji i nowych przecieków

Chodź za mną Świergot.

READ  Redditor wykrywa procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX TITAN X ze złączami wyświetlacza

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *