Amerykańskie akcje rosną po komentarzach Fed o złagodzeniu obaw o inflację | Wiadomości walutowe | Wiadomości finansowe i biznesowe

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych

  • Akcje wzrosły we wtorek po tym, jak urzędnicy Fed uspokoili nerwy związane z szybszą inflacją.
  • Nasdaq Composite i Dow Jones Industrial Average były na najlepszej drodze do czwartego zwycięstwa z rzędu.
  • Przedstawiciele Fed twierdzą, że wzrost inflacji wydaje się przejściowy.
  • Zobacz więcej artykułów na stronie biznesowej Insider.

Akcje amerykańskie wzrosły we wtorek, po czwartej wygranej z rzędu, ponieważ inwestorzy spokojniej przyglądali się niedawnemu skokowi inflacji.

Nasdaq Composite i Dow Jones Industrial Average były na dobrej drodze, aby dodać więcej postępów poczynionych w ostatnich trzech sesjach.

Wzrostom pomogły w poniedziałek komentarz gubernatora Fed Lyle Brainarda i prezesa Rezerwy Federalnej Atlanty Rafael Postic, który powiedział, że ponowne otwarcie największej gospodarki świata po pandemii COVID-19 prowadzi do przyspieszenia cen. Powiedzieli, że takie wzrosty prawdopodobnie będą tymczasowe.

Oto gdzie amerykańskie indeksy osiągnęły we wtorek o 9:30:

„W tej chwili najważniejszą sprawą jest komunikat Fed i to, jak ten związek zwycięża z obawą, że inflacja powinna być większym zmartwieniem niż obecnie” – powiedzieli analitycy z LMAX Group w komunikacie we wtorek. Inflacja cen konsumpcyjnych wzrosła w kwietniu do 4,2%, najszybszego wzrostu od ponad 10 lat.

Wokół rynków, Lordstown Motors Akcje spadły we wtorek po tym, jak firma obniżyła roczne prognozy dotyczące produkcji i stwierdziła, że ​​musi zebrać więcej pieniędzy, ponieważ zamierza rozpocząć produkcję swojej elektrycznej ciężarówki w tym roku.

Udać się Wzrosła o 0,1% do 1881,75 USD za uncję. Długoterminowe rentowności obligacji skarbowych USA spadły, przy 10-letniej rentowności na poziomie 1,59%.

READ  Martha Rogers wzywa Edwarda do ustąpienia w serii tweetów

Ceny ropy spadły. Ropa West Texas Intermediate Spadł o 0,5% do 65,70 USD za baryłkę. Brent CrudeŚwiatowy rekord ceny ropy spadł o 0,4% do 68,22 USD za baryłkę.

Bitcoin Spadł o 4% do 36 987,31 USD.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *