Akcje Hongkongu podskoczyły o 2% w handlu mieszanym w Azji, akcje Softbanku spadły o 13%

Akcje Hongkongu podskoczyły o 2% w handlu mieszanym w Azji, akcje Softbanku spadły o 13%

Bitcoin spada poniżej 16 000 USD do najniższego poziomu od listopada 2020 r., gdy trwa saga FTX

CNBC Pro: UBS mówi, że inflacja jest w drodze — i udostępnia 8 światowych akcji, aby w nią zagrać

Szwajcarski bank UBS przewidział „ostrą” inflację w 2023 roku.

Powiedziała, że ​​słaby wzrost wraz z „mechanicznymi” wskaźnikami, takimi jak łagodzenie wąskich gardeł w łańcuchu dostaw i rosnące zapasy towarów, powinny obniżyć ceny w przyszłym roku.

Bank inwestycyjny zbadał akcje, które mogłyby skorzystać na takim środowisku.

Subskrybenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej O ich przewidywaniach i ośmiu akcjach, które wyróżniliśmy z ich listy.

– Ganesh Rao

Chińskie akcje nieruchomości w Hongkongu wzrosły po raporcie o środkach wspierających

Akcje chińskich deweloperów notowanych w Hongkongu podskoczyły na giełdzie po doniesieniach lokalnych mediów Raport Wprowadzony zostanie szereg dodatkowych działań wspierających ożywienie rynku nieruchomości.

Seifi Holding wzrosła o 29,84%, wiejski ogród skoczył 32%, Grupa Logana wzrosła o 38%, oraz Longfor .grupa Na początku sesji podskoczył o 22%, wzmacniając szerszy indeks.

W raporcie zapowiedziano wsparcie finansowe transakcji i projektów na rynku nieruchomości, w tym udzielanie kredytów deweloperom.

Te środki „mogą generować znaczące reakcje rynkowe bez znaczącej zmiany istniejących fundamentów gospodarczych”, powiedzieli ekonomiści Goldman Sachs w poniedziałkowym raporcie.

– Jie Lee

Akcje SoftBanku spadły o ponad 11% po ogłoszeniu przez Vision Fund strat

Akcje gigantów technologicznych Grupa SoftBank Spadł o prawie 12% podczas porannej sesji w Japonii po Vision Fund, wehikule inwestycyjnym firmy w zakresie technologii, W kwartale zakończonym 30 września odnotowano stratę w wysokości 1,38 biliona jenów (9,88 miliarda dolarów).

„Ceny akcji wielu publicznych spółek portfelowych spadły w związku ze słabością światowych rynków akcji, a wartość godziwa szerokiego wachlarza prywatnych spółek portfelowych spadła” – podał SoftBank w swoim najnowszym raporcie finansowym.

READ  Idealna burza zaskoczyła rynki ropy

SoftBank odnotował zysk netto w wysokości 3,03 biliona jenów po dwóch kwartałach strat.

– Abigail Ng

CNBC Pro: Jedna akcja detaliczna osiągnęła najwyższy poziom w historii — a Bank of America uważa, że ​​nadal musi zniknąć

W tym roku bessa zniszczyła kapitalizację giełdową o wartości bilionów dolarów, ale niektóre akcje osiągnęły w tym okresie znacznie lepsze wyniki.

Bank of America zidentyfikował trzy akcje detaliczne, które oparły się trendowi, i twierdzi, że jedna z nich nadal jest kupowana.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Indeks Hang Seng zamknął się w piątek na najwyższym poziomie od 16 marca

The Hang Seng Indeks W Hongkongu ostatnia piątkowa sesja zamknęła się o 7,7%, będąc najlepszym dniem od 16 marca, kiedy indeks wzrósł o 9,08%.

W ujęciu tygodniowym indeks wzrósł o 7,2%, gdy Chiny złagodziły pomiary Covid, po odnotowaniu 8,73% wzrostu w poprzednim tygodniu w związku z plotkami o planach ponownego otwarcia Chin.

Indeks wzrósł do tej pory o prawie 18% i może pochwalić się najlepszymi wynikami miesięcznymi od kwietnia 1999 r., kiedy Hang Seng wzrósł o 21,85%.

Gina Francola i Jay Lee

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *