Zverev zremisował Niemcy z Polską w finale United Cup

SYDNEY: Niemiec Alexander Zverev obronił dwa punkty meczowe w meczu przeciwko Hubertowi Hurcoxowi, wygrywając 6:7(3), 7:6(6), 6:4 i w niedzielę w finale drużyn mieszanych United Cup zremisował z Polską na 1:1. Angelique Gerber 6:3, 6:0.

Hurcox został mocno popchnięty przez Zvereva w wymagającym fizycznie secie otwierającym mecz, ale czołowa dziewiątka świata wykorzystała dogrywkę, aby dać Polsce nadzieję na szybkie zwycięstwo i zdobycie pierwszego tytułu drużynowego.

Jednak Zverev obronił dwa punkty meczowe dzięki fenomenalnemu podaniu forhendowemu na tył kortu przy wyniku 6:4 w tie-breaku w drugim secie, wciągając się z powrotem do meczu, podczas gdy Hurcox z trudem powstrzymywał falę błędów.

Dzielny Niemiec podwyższył na 4-3, mimo że czasami wyglądał na wyczerpanego.

Numer jeden na świecie Świdek zintensyfikowała swoje przygotowania do Australian Open, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę, zatrzymując Kerber po głośnym starcie obu tenisistek.

Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema przyspieszyła w pierwszym secie, gdy Kerber, powracająca do turnieju po 18 miesiącach urlopu macierzyńskiego, zmierzyła się ze swoją przeciwniczką przy stanie 3-3.

W drugim secie 22-letni Świdek był nie do zatrzymania i w 70 minut poprowadził mecz do zwycięstwa.