80-letni były prezydent Polski Lech Wałęsa twierdzi, że czuje się dobrze, ale pozostaje w szpitalu z powodu Covid-19

80-letni były prezydent Polski Lech Wałęsa twierdzi, że czuje się dobrze, ale pozostaje w szpitalu z powodu Covid-19

WARSZAWA, Polska (AP) – 80-letni były prezydent Polski i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa powiedział w czwartek, że jego stan poprawia się po hospitalizacji z powodu Covid-19.

Wpis na Facebooku Wałęsy pokazuje go leżącego w szpitalnym łóżku z kciukiem do góry i krótkim podpisem, w którym wyraża nadzieję, że jeszcze raz sobie poradzi.

Były uczestnik protestów antykomunistycznych przez lata borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi. Choruje na cukrzycę i chorobę serca wymagającą wszczepienia rozrusznika serca.

Dwa dni temu na Facebooku pojawiło się zdjęcie przedstawiające go w szpitalnym łóżku z maską tlenową, z podpisem „Jestem zarażony Covidem”. Jego pomocnik Marek Kasmar powiedział polskim mediom, że Wałęsa był ciężko chory, ale był dobrze leczony w szpitalu w bałtyckim mieście portowym Gdańsku, gdzie mieszka.

To druga walka Wałęsy z Covid-19.

Od 1980 roku Wałęsa przewodził prodemokratycznemu Ruchowi Solidarności w Polsce, który dziewięć lat później doprowadził do pokojowego wypędzenia komunizmu z Polski i zainspirował inne kraje do przełamania dominacji Moskwy.

W 1983 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. W latach 1990-95 był pierwszym w wyborach powszechnych Prezydentem Demokratycznej Polski.

Powiązana prasa

READ  Prezes C.Banku mówi, że Polska zbliża się do końca cyklu podwyżek rate

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *