12 najlepszych aplikacji gotowych na nowy komputer Mac 2021

z Apple Wspaniały nowy MacBook Pro, To Kolorowe nowe komputery iMaci oczywiście, MacBook Air M1 z 2020 roku, który wciąż jest doskonały Wszystko to zapewnia niesamowitą wydajność i żywotność baterii — nigdy nie było lepszego czasu na podarowanie (lub odebranie) nowego komputera Mac.

A ponieważ coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, ten laptop lub komputer, który kupujesz, powinien robić więcej niż kiedykolwiek. Zebraliśmy więc niektóre z naszych ulubionych aplikacji na komputery Mac, które pomogą Ci zwiększyć produktywność lub po prostu sprawić, że korzystanie z komputera, nawigacja w codziennym życiu i rozmowy Zoom będą przyjemniejsze.

Pixelmator Pro

Pixelmator Pro
Zdjęcie: zespół Pixelmatora

Adobe Photoshop to główne narzędzie do edycji zdjęć i obrazów, ale jest dość drogie dzięki miesięcznej subskrypcji 9,99 USD. Z drugiej strony Pixelmator Pro ma jednorazową opłatę w wysokości 19,99 USD, a jednocześnie oferuje wiele potężnych narzędzi do edycji zdjęć. Najnowsza aktualizacja dodała szereg przydatnych nowych funkcji, w tym możliwość natychmiastowego usuwania tła z obrazu oraz ulepszone narzędzia maskowania i zaznaczania.

Pixelmator Pro oferuje wiele zaawansowanych narzędzi do edycji zdjęć przy niższych kosztach niż aplikacja Adobe.


iskra

iskra

iskra
Zdjęcie: Readdle Technologies

Spark to jedna z moich ulubionych mobilnych aplikacji do obsługi poczty e-mail, a aplikacja firmy na komputery Mac jest równie świetna, oferując szybki interfejs użytkownika, pomocne automatyczne sortowanie i mnóstwo dostosowań dla zaawansowanych użytkowników. Obsługuje Gmail, Outlook, iCloud, Yahoo, Exchange i inne, wraz z integracją popularnych usług biznesowych, takich jak Trello, Asana, Zoom i GoToMeeting. Nikt nie lubi zajmować się pocztą e-mail, ale Spark nieco to ułatwia.

Spark to jedna z najlepszych mobilnych aplikacji do obsługi poczty e-mail, a aplikacja firmy na komputery Mac jest równie świetna, oferując szybki interfejs użytkownika, pomocne automatyczne sortowanie i mnóstwo dostosowań dla zaawansowanych użytkowników.


tweetuj bot

Oficjalna aplikacja Twitter jest dostępna i bezpłatna, ale Tweetbot jest nieskończenie lepszy, jeśli jesteś typem, który spędza dużo czasu na Twitterze. Płatna aplikacja nie zawiera reklam ani sugerowanych tweetów, które blokują oś czasu – zamiast tego oferuje rewolucyjną funkcję wyświetlania wszystkich tweetów osób, które obserwujesz, w kolejności chronologicznej, w której je zamieścili. Aplikacja wygląda również świetnie z przejrzystym i prostym interfejsem, który sprawia, że ​​czytanie Twittera około Ciekawy.

Oficjalna aplikacja Twitter jest bezpłatna, ale Tweetbot jest nieskończenie lepszy, jeśli jesteś typem, który spędza dużo czasu na Twitterze.


Alfred 4 na Maca

Alfred 4 na Maca

Alfred 4 na Maca
Zdjęcie: ołówki

Podobnie jak wiele aplikacji z tej listy, Alfred robi coś, co już robi jedna z wbudowanych aplikacji Apple – w tym przypadku przeszukuje komputer. Ale Alfred jest znacznie lepszy: szybkie narzędzie do wyszukiwania i uruchamianie aplikacji, które obsługuje niemal nieskończoną personalizację, w tym zautomatyzowane przepływy pracy, niestandardowe wyszukiwania w Google lub prawie wszystko, co możesz wymyślić. Gdy użyjesz go przez kilka dni, już nigdy nie będziesz mógł wrócić do Spotlight.

Alfred to błyskawiczne narzędzie do wyszukiwania i uruchamianie aplikacji, które obsługuje niemal nieskończoną personalizację.


Dysk stokrotka

Dysk stokrotka

Dysk stokrotka
Zdjęcie: atmosfera programu

Prędzej czy później zdarza się to każdemu: po kilku latach gromadzenia losowych zdjęć, filmów, muzyki i innych dokumentów, zaczynasz otrzymywać przerażające powiadomienia, że ​​kończy Ci się miejsce na dysku twardym. DaisyDisk ma na celu pomóc — skanuje komputer i pokazuje ilość używanej pamięci, z podziałem na pliki i foldery na kolorowe i eleganckie pierścienie, które ułatwiają dzwonienie do śmieci, które zajmują całą przestrzeń, aby wyczyścić komputer.

DaisyDisk skanuje komputer i pokazuje, ile pamięci używasz, z podziałem na pliki i foldery w kolorowych i eleganckich pierścieniach.


1 hasło

1 hasło

1 hasło
obrazek: 1 hasło

Twoje hasła mogą nie być wystarczająco bezpieczne. 1Password pomoże Ci to naprawić, stworzyć super bezpieczne hasła i wszystko śledzić. Dzięki głębokiej integracji zarówno z Safari, jak i Chrome, przejrzystemu interfejsowi użytkownika i wielu przydatnym dodatkowym funkcjom chroniącym nie tylko hasła, ale także karty kredytowe, dokumenty i nie tylko, jest to kompleksowe rozwiązanie do zabezpieczania Twojego cyfrowego życia. Pojedyncza subskrypcja kosztuje 36 USD rocznie, ale jeśli masz więcej niż jedną osobę w swoim gospodarstwie domowym, prawdopodobnie lepiej będzie z pięcioosobową rodziną subskrypcji za 60 USD rocznie, która dodaje również opcję udostępniania haseł.

1Password tworzy bardzo bezpieczne hasła i śledzi wszystko.


Komputer stacjonarny

Authy

Authy
Zdjęcie: Twilio

Jeśli nie używasz uwierzytelniania dwuskładnikowego dla ważnych haseł i loginów, zrób to teraz. Authy to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do konfiguracji binarnej, z aplikacjami wieloplatformowymi na iOS i Androida. Aplikacja na Maca robi dokładnie to, co robią wersje mobilne: daje kody 2FA, gdy musisz się zalogować. Ale jest to bardziej przydatne, ponieważ prawdopodobnie próbujesz się do czegoś zalogować na komputerze.

Authy to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do konfiguracji binarnej, z aplikacjami wieloplatformowymi na iOS i Androida.


monitorowanie monitorowanie

monitorowanie monitorowanie

monitorowanie monitorowanie
Zdjęcie: MonitorControl

Ponieważ coraz więcej osób przechodzi na pracę zdalną, nastąpił ogromny wzrost liczby biur domowych i korzystania z monitora zewnętrznego. MonitorControl to sprytna mała aplikacja menu, która pozwala kontrolować jasność i głośność zewnętrznego monitora (jeśli ma wbudowane głośniki) za pomocą klawiszy funkcyjnych Maca, tak jak na urządzeniach Apple.

MonitorControl to sprytna mała aplikacja menu, która pozwala kontrolować jasność i głośność zewnętrznego wyświetlacza za pomocą klawiszy funkcyjnych komputera Mac.


ręczne lusterko

ręczne lusterko

ręczne lusterko
obrazek: ręczne lusterko

Wideorozmowy stanowią większą część codziennego miejsca pracy niż kiedykolwiek wcześniej. Hand Mirror to prosta aplikacja znajdująca się na pasku menu komputera Mac, która ma na celu pomóc Ci wyglądać jak najlepiej podczas połączeń: jednym kliknięciem uruchamia się szybkie okno, które pokazuje, jaki jest bieżący widok z kamery internetowej, co pozwala dokładnie sprawdzić, czy jesteś Przeniosłem wszystkie narzędzia do ćwiczeń, niechlujne pranie z twojego tła lub twoje włosy są stylowe Zanim Rozpoczyna się rozmowa z Zoomem.

Hand Mirror to prosta aplikacja na pasku menu komputera Mac, która ma na celu pomóc Ci wyglądać jak najlepiej podczas rozmowy.


ciągnik

ciągnik

ciągnik
Zdjęcie: Morten

Zarządzanie aplikacjami paska menu może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli (zwłaszcza jeśli właśnie zainstalowałeś którąś z polecanych tutaj aplikacji). I staje się to jeszcze większym problemem dzięki nowym modelom MacBooka Pro firmy Apple, które pochłaniają sporą część nieruchomości w pasku menu dzięki potężnej kamerze internetowej. Cóż, Dozer jest tutaj, aby pomóc. Jest to bezpłatna aplikacja, która ułatwia ukrywanie wszystkich ikon paska menu dla rzeczy, które chcesz otworzyć, ale niekoniecznie musi być widoczna przez cały czas. Jeśli wolisz więcej lampy błyskowej, jest też barman, który kosztuje 15 USD, ale oferuje bardziej wyszukany design.

Bezpłatna aplikacja, która ułatwia ukrywanie wszystkich ikon na pasku menu dla rzeczy, które chcesz otworzyć, ale niekoniecznie muszą one być widoczne przez cały czas.


metr

metr

metr
Zdjęcie: Bardeen

Meeter to kolejna aplikacja z paskiem menu zaprojektowana, aby pomóc w jednej rzeczy: omawiaj wszystkie swoje rozmowy wideo Zoom, Google Meet, Webex, Teams i inne w jednym miejscu, korzystając z łączy umożliwiających dołączanie jednym kliknięciem do zaplanowanych spotkań. Bezpłatna aplikacja łączy się z wbudowaną aplikacją kalendarza komputera Mac i może wyświetlać wszystkie rozmowy wideo, które widzi, umieszczając je na poręcznej liście rozwijanej wraz z powiadomieniami przypominającymi o dołączeniu przed rozpoczęciem rozmowy.

Meeter został zaprojektowany, aby pomóc w jednej rzeczy: omawiaj wszystkie swoje rozmowy wideo Zoom, Google Meet, Webex, Teams i inne w jednym miejscu, korzystając z łączy umożliwiających dołączanie jednym kliknięciem do zaplanowanych spotkań.


VLC

VLC

VLC
Zdjęcie: VideoLan

Odtwarzanie lokalnych mediów nie było kluczową funkcją, jak kiedyś, dzięki pojawieniu się streamingu jako głównego sposobu korzystania z filmów, programów telewizyjnych i muzyki. Ale w tych czasach, kiedy musisz odtworzyć lokalny plik audio lub wideo, nadal nie ma lepszej aplikacji niż VLC, która poradzi sobie z niemal każdym formatem pliku lub kodekiem, o którym słyszałeś, i kilkoma, o których jeszcze nie słyszałeś. Dodatkowo jest całkowicie darmowy.

Bezpłatna aplikacja audio/wideo, która obsługuje różne kodeki, więc wszystko, co w nią wrzucisz, powinno być odtwarzane.


READ  Wydano wersję Sway 1.8 z bezpieczniejszą blokadą ekranu i zdarzeniami związanymi z kółkiem przewijania w wyższej rozdzielczości

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *