🇵🇱 Polska: Artur Arcek powraca jako polski komentator Eurowizji 2024

🇵🇱 Polska: Artur Arcek powraca jako polski komentator Eurowizji 2024

Artur Orzech będzie komentatorem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Polski.

Potwierdzono, że Artur Orzech powróci, aby poprowadzić polską publiczność przez tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Oprócz lat 1996, 1997, 2021, 2022 i 2023 Artur co roku komentuje turniej od 1994 roku, kiedy Polska brała udział w turnieju.

W 2021 roku Orzek poniósł porażkę, gdy został zwolniony przez polskiego nadawcę publicznego TVP w związku z incydentem związanym z późną rejestracją. Szanza sukcesem. Jednak TVP ponownie zatrudniła Orzecha jako komentatora tegorocznej Eurowizji, o czym poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

Eurowizja 2024

Luna będzie reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 ze swoim utworem „The Tower”. Luna została wybrana spośród około 60 artystów, którzy potwierdzili chęć reprezentowania Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Źródło obrazu: Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami | Źródło: IG TVP

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. „To nie ja!” Edyty Korniak Ich debiutancki rok przyniósł najlepsze jak dotąd wyniki, ponieważ dzięki tej piosence osiągnęli drugie miejsce. Potem Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii braków kwalifikacji, Polska wycofała się z rywalizacji ze względu na problemy finansowe. Od powrotu w 2014 roku co roku aż do 2017 roku zakwalifikowali się do finałów i znacząco zwyciężyli w konkursie.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *